Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İHALE SONUÇLANDI 795 MİLYON TL

Milletvekili Tunç açıkladı...

Okunma: 9596

16.05.2017 18:58

yılmaz tunç, kurucaşile, cide, tünel, bartın kurucaşile yolu, bartın meydan köyü, bartın tünel
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunun, Meydan köyünden Kurucaşile’ye kadar olan kesiminin ihalesinin sonuçlandığını belirterek, 795 milyon liraya ihale edilen bu kesimin 900 günde tamamlanacağını açıkladı.

 

Çakraz ve Cumayanı Tünelleri tamam, Dizlermezeci tüneli devam ediyor

 

Milletvekili Tunç, Bartın-Çakraz-Kurucaşile yolunun Bartın’dan Çakraz’a kadar olan 25 kilometrelik bölümünü bölünmüş yol olarak tamamladıklarını, Çakraz-Avara tünelini tamamlayıp ulaşıma açtıklarını, Cumayanı tünelinin de yapımının tamamlandığını ancak önündeki Cumayanı viyadüğü ile Dizlermezeci tüneli tamamlandıktan sonra ulaşıma açılacağını, Dizlermezeci tünelinde de 400 metre ilerleme sağlandığını, Dizlermezeci tünelinin Meydan köyü çıkışı tarafından dan tünel açma çalışmalarına başlanacağını her iki taraftan çalışma yapılarak yolun bir an önce ulaşıma açılmasını sağlayacaklarını söyledi.

 

Meydan Köyü-Tekkönü-Kurucaşile arası 795 milyon liraya malolacak

 

Milletvekili Tunç, Meydan köyü ile Kurucaşile arasındaki kesimin yapım ihalesinin de 25 Nisan 2017 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğünce yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini, 795 milyon liraya ihale edilen yolun 900 günde tamamlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç, Karaman köyü ile Tekkeönü arasında dördüncü tünel, Tekkeönü ile Kurucaşile arasında da beşinci tünelin inşa edileceğini böylece Bartın-Kurucaşile arasında 11x2=22 kilometre uzunluğunda beş adet çift tüp tünel inşa edilmiş olacağını  söyledi.

 

Kurucaşile-Cide arası

 

Milletvekili Tunç, Kurucaşile-Cide arasının da yapım programında olduğunu belirterek, bu kesimin de yapım ihalesi için gerekli hazırlığın devam ettiğini söyledi.

 

Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile yoluna büyük önem vererek, çalışmaların biran önce tamamlanması için gerekli talimatları veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum dedi.  

Etiketler: yılmaz tunç, kurucaşile, cide, tünel, bartın kurucaşile yolu, bartın meydan köyü, bartın tünel
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04097
0.041272020-05-25 02:28:36