Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İHALESİ 14 EKİM’DE

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ın Amasra ilçesinde inşa edilecek olan Anaokulunun yapım ihalesinin 14 Ekim 2016 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirileceğini açıkladı.

Okunma: 14617

28.09.2016 18:25

amasra anaokulu, yılmaz tunç
Facebook'ta Paylaş

Milletvekili Tunç, Amasra ilçe merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü binasının yanına inşa edilecek olan Anaokulu’nun 600 metrekare büyüklüğünde olacağını ve eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine yetişeceğini ve çocuklarımızın hizmetine sunulacağını ve tam gün eğitim vereceğini belirterek “8 derslikli ve 250 öğrenci kapasiteli olacak olan anaokulumuz çelik konstrüksiyondan iki katlı olarak inşa edilecek. Anaokulu tamamlandıktan sonra Amasralı çocuklarımız bağımsız bir binada ve tam gün eğitim alacaklar böylece Amasra’nın anaokulu alanındaki ihtiyacını da karşılamış olacağız.” dedi.

Amasra’da Kaleşah ilköğretim ve ortaokulu binasını tamamlayarak geçen yıl eğitime açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, “Amasra Çok Programlı Lisesi yeni bina inşaatı Ahatlar’da tamamlanmak üzere, bunun yanında Amasra Çok Programlı Lisesi’nde Amasra köylerinden ve Amasra dışında da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da 2016 yılı yatırım programına aldık. 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörülen yurt için proje çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz ihaleye çıkacağız. Böylece Amasra modern bir Anaokuluna, eğitim binası, yurt binası ve spor tesislerini bünyesinde barındıran Amasra Çok Programlı Lisesi ile de örnek bir eğitim kampüsüne sahip olacak.” Dedi.

 Milletvekili Tunç, Bartın’a AK Parti iktidarlarında 37 adet okul kazandırdıklarını belirterek, okullarımızı yeni binalarıyla modern, çağdaş bir eğitim öğretim yuvası haline getirdiklerini söyledi.

Etiketler: amasra anaokulu, yılmaz tunç
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00362
0.004152024-05-26 07:46:25