Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İHH’DAN 26 TON YARDIM MALZEMESİ

Savaş, afet, yoksulluk olan bölgelerle birlikte 5 kıtada toplam 135 ülkede din, dil, ırk, millet ve mezhep ayrımı yapmaksızın faaliyetlerine devam eden İHH Bartın Şubesi Halep’te yaşanan savaşın mağdurlarına ulaştırılmak üzere yardım malzemeleriyle dolu 1 Tırı yola çıkardı.

Okunma: 8915

31.12.2016 16:37

İHH, bartın, halep, yardım,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da sivil toplum kuruluşları, hayırsever vatandaşlar ve esnafların desteği ile İnsani Yardım Vakfı İHH organizasyonunda toplanan yardım malzemeleri Halep’te mağdur olan insanlara ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

İHH Bartın Temsilci Selami Ünsal yardım tırının yola çıkarıldığı Bartın Valiliği önünde yaptığı açıklama ile destek veren herkese teşekkür etti.

 

Yardımlar İdlib’e ulaştırılacak

 

Yardım tırında 10 ton konserve, 13 ton kuru gıda ve 3 tonluk da battaniye ve yorganın bulunduğunu ifade eden ve bu yardımların Suriye’nin İdlib bölgesine gönderileceğini belirten Ünsal, “Bartın’da bu tırın hazırlanması için bize maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm STK’lara ve tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Bizler yardım yaparken, sağ elin verdiğini sol el bilmemesi kaidesine uyarak tüm vatandaşlarımızla birlikte Allah rızası için yapıyoruz. Tırımız 26 tona ulaştı, artan malzemelerimizi ve bundan sonra gelen yardım malzemelerini önümüzdeki bir ay içerisinde ne kadar hızlı bir şekilde toparlayabilirsek tekrar yola çıkaracağız.” Dedi.

 

Halep, kanayan yaramız

 

Ünsal açıklamasının devamında, “Bugün buraya gelerek bizlere desteklerini esirgemeyen kardeşlerimizin yaralarına birer merhem olmak için bu tırı ince ince dolduran tüm kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Halep, kanayan yaramız. Halep’e, geçtiğimiz günlerde bir otobüs dolusu kardeşimizi ‘Halep’e yol açılsın’ diye gönderdik. Elhamdülillah Halep’te tahliyeler başladı. Türkiye’nin 81 ilinden binlerce araçla on binleri Cilvegözü sınır kapısına yığdık. Tahliyeler biz gittikten sonra başladı. O günden bugüne yaklaşık 50 bin insanımız Halep’ten tahliye edilerek güvenli bölgeye alındı. Bugün göndereceğimiz tırın içindeki malzemeler, bu kardeşlerimiz için kullanılacak. Orada mağdur olan yetimler ve aileler için kullanılacak. Bunun bilincinde yaptığımız her bir her kuruş yardım için tekrar Allah razı olsun.” Diye konuştu.

 

Ünsal’ın açıklamalarının sonrasında 10 ton konserve, 13 ton kuru gıda ve 3 tonluk da battaniye ve yorganın bulunduğu toplam 26 tonluk yardım malzemesinin yüklü olduğu yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.

Etiketler: İHH, bartın, halep, yardım,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.72097
4.721472020-07-13 04:28:24