Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İHTİYAÇ DUYULAN MESLEKLER YERİNDE TESPİT EDİLECEK

...

Okunma: 2197

04.04.2018 16:29

işkur, bartın, saha, ziyaret, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

İŞKUR Bartın İL Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda saha çalışmalarına devam edecek. Bartın’da İŞKUR ekiplerince işverenler yerinde ziyaret edilerek işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekler yerinde tespit edilecek. Bu kapsamda 268 iş yeri ziyaret edilecek.

 

Bartın Çalışma ve iş Kurumu il Müdürlüğü tarafından 2018 Yılı 02 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında işgücü Piyasası Araştırması gerçekleştirileceği duyuruldu.

 

Bilgiler derlenecek

 

Bartın ilinin tamamında gerçekleştirilecek talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2019 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek.

 

Kurslar ihtiyaçlara göre açılacak

 

Saha çalışması ve ziyaret programlarında elde edilecek verilerin değerlendirilmesiyle işgücü yetiştirme kursları tespit edilen ihtiyaçlara göre açılacak. Ayrıca Bartın işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacak.

 

İşgücü piyasası ele alınacak

 

Çalışma sonuçlarının raporlaştırılması İŞKUR personeli tarafından gerçekleştirilecek ve çalışmanın sonuç raporunda Bartın işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacak. Aktif istihdam Politikalarının, özellikle işgücü yetiştirme kurslarının tespit edilen ihtiyaçlara göre açılması planlanan araştırmanın, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, çalışma hayatının tüm aktörlerine, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere, araştırmacılara ve tüm kamuoyuna faydalı olması bekleniyor.

 

Ziyaretleri müdürlük personeli gerçekleştirecek

 

Bartın İŞKUR Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bu çalışma ile birlikte Bartın işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacaktır. Bartın ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecektir.Uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacak araştırmada tamsayım yöntemi ile çalışılacaktır. Çalışma başından sonuna kadar Genel Müdürlükte konusuna hakim, güçlü bir ekiple koordine edilecektir, işyeri ziyaretleri "her işsize, her işverene bir Danışman" sloganıyla istihdam edilen, işve Meslek Danışmanları marifetiyle gerçekleştirilecektir. Saha çalışması Türkiye istatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte tespit edilen 2-9, 10-19 ve 20+ İstihdamdı 268 işyerinde gerçekleştirilecektir. Alan uygulaması bizzat Bartın Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü personeli tarafından işyerleri ziyaret edilerek gerçekleştirilecektir.” denildi.

Etiketler: işkur, bartın, saha, ziyaret, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09561
0.095922020-02-18 13:47:49