Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İKİ KİŞİ ALINACAK AMA...

Başvuru sayısı kat ve kat geçti...

Okunma: 10023

28.01.2017 18:08

icra katipliği sınavı, bartın,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da 2 kişinin alınacağı Sözleşmeli İcra Katipliği için 149 başvuru gerçekleşti.

 

Adalet Bakanlığı tarafından ülke genelinde genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5-12 dereceli kadrolara, “Sınav Birimi” olarak yetki verilen Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından yapılacak uygulama ve Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 810 icra kâtibi alınacağını duyurulmuştu.

 

149 başvuru geldi

 

Bartın’da sözleşmeli icra katipliği için 2 kişinin alınacağının duyurulması üzerine 02 Ocak 2017 ve 16 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşen başvuruların ardından il geneli ve il dışından gelen başvurularla toplamda 149 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

 

Yapılan 149 başvuru sahibinden merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlayarak sadece 40’ı uygulama sınavına davet edildi.

 

Uygulama sınavı 4 Şubat’ta

 

İlan edilen kadro toplamının 20 katı kadarının uygulama sınavına girmeye hak kazandığı ve bu nedenle 40 kişinin davet edildiği uygulama sınavı 04 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 09.00'da gerçekleştirilecek. Adayların bu saatten önce hazır bulunmaları gerekecek.

 

Konuya ilişkin Bartın Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Komisyonumuzca 04 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 09.00'da icra katipliği uygulama sınavı yapılacağından, başvurusu kabul edilenlerin 04/02/2017 tarihinde saat 09.00'dan önce Bartın Adliyesi'nde hazır bulunmaları gerektiği ve ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacağı hususu ilanen duyurulur.” denildi.

 

Üç dakikada 90 kelime

 

Adaylardan, uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen metinden daktilo veya bilgisayarla; verilen metne sadık kalınmak ve anlam bütünlüğü korunmak suretiyle, kelime ve cümle tekrarına yer vermeden ve yanlış yazılan kelime sayısı toplam yazılan kelime sayısının yüzde kırkından fazla olmayacak şekilde üç dakikada en az doksan kelime yazanlar, uygulama sınavında başarılı olmuş sayılacaklar.

 

Uygulama sınavında başarılı olanlardan, sınav birimince doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak tercih edilen mahal için ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

 

Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı sayıda doğru kelime yazanlar da sözlü sınava girebilecekler. Sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi, en geç 13 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar sınav birimlerinin bulunduğu adliyelerin internet sitelerinde ilan edilecek. Bakanlık tarafından yapılan sözlü sınav yeri ve tarihi ise ayrıca bildirilecek.

Etiketler: icra katipliği sınavı, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10692
0.107462020-06-07 12:38:55