Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İktidarın zammı varsa vatandaşın pedalı var!

Okunma: 49

10.11.2021 11:38

Facebook'ta Paylaş

DEVA PARTİSİ’NDEN AKARYAKIT ZAMLARINA KARŞI DİKKAT ÇEKEN PROTESTO

Son günlerde ciddi oranda artış gösteren benzin fiyatlarına ve üst üste gelen benzin zamlarına karşı dikkat çekmek isteyen DEVA Partisi, Türkiye'nin tüm illerinde, “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” adıyla bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi.

DEVA Partisi son aylarda benzine gelen zamlara karşı doğanın korunmasına da dikkat çekecek bir proje ile sahaya çıktı. “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” isimli proje ile 81 ilde sahaya çıkan DEVA Partisi mensupları akaryakıt fiyatlarına gelen zamları pedal çevirerek protesto etti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Elif Esen’in önderliğinde DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın  Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında Bartın’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle ün salan Amasra ilçesinde buluşan DEVA Partisi Bartın İl ve İlçe teşkilatları bisiklete binip pedal çevirdi.

DEVA Partisi İl Başkanı Ali Yıldırım ve İl yöneticilerinin yanı sıra Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerinin de katılım sağladığı etkinlik vatandaşların da dikkatini çekti.

Projenin lideri DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, “Son zamanlarda benzine gelen zamların ve doğanın korunmasının da altını çizerek protesto edilmesi için DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın  Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı ortak bir proje geliştirdi. Vatandaşlarımız benzin fiyatları altında eziliyor. Türk lirasının değer kaybı ve enflasyonla gelen zamlarla refah seviyesi her geçen gün daha da düşüyor. Böyle bir süreçte vatandaşlarımızın durumu ve çevre için bisiklet kullanımının önemini vurgulamak adına bu etkinliği yaptık. Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre ve yeşil bir dünya bırakmak ilkesi ile birkaç konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 3 politika başkanlığı bu projeyi geliştirdik” dedi.

DEVA Partisi Bartın İl Başkanı Ali Yıldırım son aylarda peş peşe yapılan akaryakıt zamlarına dikkat çekmek istediklerini ifade ederek aynı zamanda doğanın korunması konusunda da farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

Çocuklar ve gençler ilgi gösterdi

Çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi gösterdiğini kaydeden Yıldırım, bisiklet kullanmanın yeşil bir çevreye katkı sağlayacak önemli bir yol olduğunu, çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi göstermesinin de bu anlamda sevindirici olduğunu ifade etti.

Yıldırım, “Yeşil, çevreci, karbon salınımı olmayan, yakıtsız çalışmasıyla yurttaşların vatandaşların aylık ortalama bütçesine de katkı sağlayacak bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlayacak, mahalleden mahalleye, işten eve, evden şehir merkezine güvenle yolculuk yapılabilecek bisiklet yolların sayısının ve mesafesinin artmasının önemli olduğunu dile getirmek noktasında örnek bir etkinliğe imza attık. Özellikle gençlerin, çocukların ilgisi de görülmeye değerdi. DEVA Partisi her anlamda vatandaşın yanında olmayı sürdürecek” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00409
0.004642021-12-06 17:51:54