Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İLK BAŞVURU VALİ DİRİM'DEN

Yeni kimlik kartları için başvurular alınmaya başlandı...

Okunma: 5959

03.01.2017 17:05

yeni, kimlik kartı, nüfus cüzdanı, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü,
Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yeni kimlik kartlarının dağıtımına 2 Ocak 2017’den itibaren başlanacağını duyurmasının üzerine Bartın’da yılın ilk mesai gününden itibaren yeni kimlik kartı başvuruları alınmaya başlandı. İlk başvurulardan biri de Bartın Valisi Nusret Dirim’den geldi.

 

Vali Dirim, avuç içi ve el izi vererek çipli kimlik kartı başvurusu sonrasında yaptığı açıklamada, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 41. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları başvurularının randevu sistemiyle İlimizde de alınmaya başlandığını, bir plan dahilinde tüm vatandaşlara yoğunluk olmadan kimlik kartlarının verileceğini, bununla ilgili Nüfus Müdürlüğünde görevli personelin gerekli eğitimleri ve kursları aldıklarını, Bakanlıkça teknik altyapı olarak da donanımın sağlandığını belirterek, “Hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

 

Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yeni kimlik kartlarının dağıtımına 2 Ocak 2017’den itibaren başlanacağı bilgisini 29 Aralık 2016 tarihinde kamuoyuna duyurmuştu. Yeni yılın ilk mesai gününden itibaren yeni kimlik kartları için başvurular alınmaya başlandı. İlk başvurulardan biri de Bartın Valisi Nusret Dirim’den geldi.

 

Bartın İl Nüfus Müdürlüğü Bürosundan yeni kimlik kartı başvurusunu gerçekleştiren Vali Dirim’in yanı sıra vatandaşların da yeni kimlik kartlarına büyük ilgi gösterdiği görüldü.

 

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri

 

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen ve değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı bedeli 16,00 TL olarak açıklanırken kayıp nedeniyle düzenlenecek olan kimlik kartı bedelinin ise 32,00 TL olacağı duyurulmuştu.

 

Gerekli Belgeler

 

Yeni Kimlik Kartı çıkarmak için son altı ay içinde çekilmiş 1 adet biometrik fotoğraf,  kimlik tespitine yarayan belgelerden biri (nüfus cüzdanı, uluslar arası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukatlık kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça tanzim edilmiş talep belgesi) ile Nüfus Müdürlüğüne gidilmesi gerekecek.

 

On beş yaşını tamamlamış olanların ve reşit kişilerin biometrik verisi alınacağından şahsen müracaat edilmesi gerekiyor. On beş yaşından küçüklerin müracaatları ise velisi tarafından yapılacak.

 

Adrese Gönderilecek

 

Başvurusu kabul edilenlerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı beyan edilen adrese posta ile gönderilecek olup ilgilinin kendisi veya kartı almaya yetkili kıldığı kişi tarafından teslim alınacak.

 

Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanları yeni Türkiye Cumhuriyet Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olacak.

Etiketler: yeni, kimlik kartı, nüfus cüzdanı, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05733
0.057752020-06-07 12:03:13