Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İNKUMU SAHİLİNDE MİŞ MİŞ TE MUŞ MUŞ

...

Okunma: 369

13.08.2018 20:08

inkumu, kum zambağı, festival, çelik, simge, bartın, bartın belediyesi, festival inkumu, inkumu festival, sahne, bartın inkumu, inkumu kum zambağı, kum zambağı festivali
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından 4’üncüsü gerçekleştirilen İnkumu Kum Zambağı Festivali muhteşem anlara sahne oldu.

 

İnkumu Sahilinde yapılan festival etkinliklerine binlerce vatandaş katıldı.

 

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve bu yaz 4’üncüsü gerçekleştirilen İnkumu Kum Zambağı Festivali kapsamında Çelik Konseri ve Simge Sağın Konserlerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Kumsaldaki konser alanını tıklım tıklım dolduran vatandaşların bir kısmı konseri alan dışından takip etti.

 

Çelik ve Simge’nin birbirinden hareketli şarkıları ile doyasıya eğlence yaşandı.

 

Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra kentimizin tatil beldesi olan İnkumu’nda neler yapabiliriz, nasıl güzelleştirerek vatandaşlarımızın daha iyi yaşayabileceği bir alan haline getirebiliriz diye çeşitli planlamalar yaptık. Bu planlamaların ardından Bartın Belediyesi Proje Ekibimizi ile birlikte takip ettiğimiz hibe destek programı ile Bartın Belediyesi’nin de maddi katkısının yer aldığı program kapsamında beldemizin alt yapı sorununu kökünden hallettik. Tüm cadde ve ana sokaklarımızda kanalizasyon giderlerinin yenilenmesini sağladık. Su hatlarını da yine bu çalışmalar kapsamında yeniledik.

 

Geçmiş yıllarda denize direk akan kanalizasyon giderleri için de arıtma tesisi yapılmasını sağladık. Bu çalışma sayesinde İnkumu ’nu yıllarca kukalar, vidanjörler ile çekilmeye çalışılan fosseptik mikrobundan kurtulmasını sağladık. Artık sokaklarımızda fosseptik kokusu olmadan direk hat üzerinden arıtma tesisine giden çalışma yapılmasını sağladık. Bununla birlikte yine Bartın Belediyesi olarak üst yapı çalışmasını başlattık.

 

Tüm sahil şeridimize yürüyüş yolu, araç yolu ve bisiklet yolu yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Tüm ara sokaklarımızın yollarını yeniledik. Otopark sorunu yaşanıyordu, onu da ürettiğimiz projeler ile ortadan kaldırdık. Sahil boyunca uzanan yeşil alanlarımızı bakımdan geçirdik. Sahil boyunca kum temizleme çalışması yaptık. Belirli dönemlerde kum eleme yöntemi ile sahilimizi temizliyoruz.

 

Bu çalışmaları yaparken beldemizde yetişen Kum Zambaklarımızın da yaşatmak ve çoğaltmak için çitlerle çevreledik. Tüm İnkumu’nun yol ve kaldırım düzenlemelerini tamamladık. Bu güzel beldemizi hak ettiği hale taşımak için çok çalıştık. Bu çalışmaları yaparken, halkımıza da sosyal etkinlikler düzenlemeye devam ettik. Geleneksel olarak düzenlediğimiz ve bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kum Zambağı festivalimizi yaptık. Sağ olsunlar etkinliklerimize binlerce vatandaşımız katıldı.

 

Bizler Bartın’ımızı çok seven, güzelleştirmek ve geliştirmek için tüm gayretiyle çalışan görevlileriz. Halkımız bizlere bu görevi layık gördükten sonra hakkını vermek boynumuzun borcudur. Layık olmak için her zaman görevimizin başında, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Düzenlenen etkinliklerde emeği geçen tüm personelimize ve etkinliğimize katılan misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: inkumu, kum zambağı, festival, çelik, simge, bartın, bartın belediyesi, festival inkumu, inkumu festival, sahne, bartın inkumu, inkumu kum zambağı, kum zambağı festivali
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16308
0.163482020-05-27 15:22:57