Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İNKUMU YOLUNDA BÜYÜK TEHLİKE

...

Okunma: 12966

19.01.2017 19:14

inkumu, yol,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’ın tatil beldesi İnkumu ve Güzelcehisar Köyü ile civardaki köylere ulaşım sağlayan yolda oluşan göçükler tehlike saçıyor.

 

Her yaz döneminde yüz binlerce yerli turistin uğrak mekanı olan Bartın’ın tatil beldesi İnkumu yolunda oluşan kısmi göçükler tehlike saçıyor. Güzelcehisar ve civar köylere de ulaşım sağlayan yolu her gün yüzlerce vatandaş kullanırken öğrenci servislerinin de kullandığı yol acilen bakım onarım gerektiriyor.

 

Yolun göçen kısımları geçici olarak şerit bantları ile çevrili durumda. Gelişi güzel bir şekilde taşlara sıkıştırılmış demir çubuklara bağlı şerit bantlarının şiddetli bir rüzgarda savrulması an meselesi. Göçen kısımlar için başka bir uyarıcı levha ya da ikaz işaretinin olmadığı yolda şerit çizgilerinin de olmaması özellikle karlı ve sisli havalarda büyük tehlike oluşturuyor.

 

Yol kimin sorumluluğunda?

 

Geçtiğimiz yıllarda da tartışmalara neden olan İnkumu yolunun Özel İdare, Belediye ve ya da Karayolları ağında olmaması İnkumu yolunun sahipsiz kalmasına neden oluyor. Daha önceki süreçlerde yolun bakım çalışması Bartın Belediyesi ve diğer devlet kurumlarının iş birliğinde gerçekleştirilmişti.

 

Yolu sürekli kullanan vatandaşlar hemen her gün yüzlerce aracın kullandığı yolda acilen bakım onarım çalışması yapılması, yol şerit çizgilerinin çizilmesi gerekliliğine vurgu yaparak yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyor. 

Etiketler: inkumu, yol,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04075
0.041162020-07-14 22:23:11