Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İNŞAAT FİRMASI YOLLARI ÇÖKERTTİ

2,5 AYDIR YOLLAR KAPALI, MAHALLE SAKİNLERİ TEDİRGİN

Okunma: 10670

04.07.2017 14:03

Facebook'ta Paylaş

* İNŞAAT FİRMASI İKİ ASFALT YOLU ÇÖKERTTİ 

 

* 2,5 AYDIR YOLLAR KAPALI

 

* MAHALLE SAKİNLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

 

* YER ALTI SULARININ ÜZERİNE YAPILAN BİNALARIN İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELERDİR?

 

 

Kemerkörpü mahallesi 159. sokakta inşaat çalışması nedeniyle 2 yol komple çöktü, kaldırımlar kaydı, komşu bina sakinleri tedirgin.

 

Akmazlar inşaat şirketi tarafından yaklaşık 2,5 ay önce 23 Nisan Anaokulu, Bartın Güzel sanatlar lisesi güzergahı Kemerköprü mahallesi 159. Sokakta başlatılan inşaat temel kazısı 2 asfalt yolun komple göçmesine ve kaldırımların kaymasına neden olmuştu.

 

 

2,5 ay önce Büyük bir inşaatın temel çalışmaları sırasında iki asfalt yolun komple çökmesini mahalle sakinleri inşaat firmasını tedbirsizlikle suçlarken, Kontrolsüz  çalışma sonucunda meydana gelen göçük nedeniyle yolların kapanmasına kızan mahalle  sakinleri “yaklaşık 2,5 aydır yollarımız kapalı, ne bir çözüm nede bir gelişme olmadı.

 

Evimize işimize okulumuza giderken farklı yollar kullanıyoruz. Araçlarımızı evlerimizin önüne park edemiyoruz. Evlerimizde tedirginiz, bizim evlerimizde çökecek mi? Diye korku içindeyiz.

 

Gördüğümüz kadarıyla bu inşaatın altında yer altı suları var, hiçbir zaman kesilmeyecek yer altı suyu. Zaten zemin etüdünün iyi yapılmaması nedeniyle bu sıkıntılar yaşandı. Temeli çok derin kazdılar. Yer altı suları açığa çıktı. Kontrolsüz temel kazısı ve yer altı sularının birleşmesi yolların komple çökmesine neden oldu. Yetkililerden acil çözüm bekliyoruz. Gerekirse inşaat durdurulsun komple dolgu yapılsın. Yer altı suyunun yönünün değişmesi zaman içinde çevre evlere ve bu evler içinde yaşayan insanlara ciddi zararlar verecek. Bu inşaatı normal bir vatandaş yapsaydı şimdiye kadar yemediği ceza, yapılmayan yaptırım kalmazdı. Dediler.

 

YERALTI SULARI ÜZERİNDEKİ YAPILAR

VE İNSANLAR İÇİN SAĞLIK RİSKLERİ

 

Geopatik stres hattının en güçlü ve zararlı öğesi yeraltı sularıdır. Hiçbir zaman düşünülmez, tasarımda hesaplanmaz ama akan su hattının üzerinde bina yapmak o binada yaşayanların geleceklerini olumsuz etkiler. Yeraltında buluşan su ve toprak parçacıkları elektromanyetik radyasyonla sağlığa zararlı olan pozitif iyonlar üretir.

 

Aslında gözle görünür belirtileri var yeraltı sularının. Sürekli rutubet, yiyecek ve içeceklerin çabuk çürümesi, binaların dışında ve yerlerde çatlaklar, lambaların sebepsiz yere patlaması, yeni dekorasyon yapılsa bile bir şeylerin yanlış hissettirmesi. Eğer yatağınız tam stres hattının üzerindeyse uykunuz etkilenecektir, uykuya dalmakta zorlanır yada tüm gece dönersiniz. 2-3 arasında stres maksimum olacağından sürekli uyanırsınız, sabah kalkmak zor olur. Çocuklar sürekli uyanır veya ağlarlar. Birçok insanın stresli alanda kalp atışı hızlanır. İnşaatta kullanılan demirle etkileşimi sonucunda olumsuz etkisi 20. katta daha yoğun hissedilebilir.

 

Yeraltı suları direk sizi hasta etmez ama bağışıklık sisteminizi zayıflatıp sizi hastalıklara karşı savunmasız hale getirir. Vücudunuzun vitaminleri emmesine engeller, sizi yiyecek ve içeceklere ve çevre kirliliğine alerjik hale getirir. Beyninizin ritmini bozar ve vücudunuzun elektromanyetik alanını kurutur. Bazen sadece sıkıntı veya depresif hal belirtileri gösterse de şu sağlık problemleri belirebilir:

 

(Bu tip enerjiler daha çok kadınları etkiler)
Enerji bitik haller & ışığa karşi hiper hassaslık
İnsomnia, romatizma
Depresyon, başağrısı
Kısa süreli hafıza kaybı, denge kaybı
Panik atak
Otizm
Epilepsi
Çocuklarda hiperaktivite
Hızlı hücre büyümesi ve kanser

 

 

Kişi hastalıklar için uygulanan tedaviye cevap vermiyorsa geopatik stresten şüphelenmekte yarar var. Bu durumda kendinize şunları sorun:

 

1. Sağlık problemim bu eve taşındıktan kısa süre sonramı başladı?
2. Bu ev veya iş yerinden uzaktayken daha iyimi hissediyorum?
3. Ailede herhangi biri bu evin atmosferinden rahatsızmı?
4. Daha önce oturanlar herhangi ciddi veya uzun süreli rahatsızlık yaşadılarmı?
5. Hastalık ilkbahar ve sonbahar gibi yağışlı ıslak rüzgarlı mevsimde artıyormu? (yeraltı suyu bu dönemde daha hızlı akar)
6. Yakında yeraltı sularının evin altına doğru akmasına sebep olacak etkenler varmı? (yol veya bina yapım çalışması, iş makinaları, binalar)
7. Evim yada bir bölümü doğal olmayan şekilde soğuk veya rutubetlimi?

 

Bu yüzden feng shuide bize kanalizasyon borularının ve su hatlarının direk binanın altından geçmemesi gerektiği öğretildi. Feng shui çalışmalarında her zaman yeraltı suları riskini gözönünde bulunduruyoruz. Ve böyle bir tespit durumunda yapılacak en iyi şey olarak taşınmayı tavsiye ediyoruz.

 

(Kaynak: http://www.sinemoktay.com/yeralti-sulari-uzerindeki-yapilar-ve-saglik-riskleri/)

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16834
0.168822020-02-24 14:22:51