Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İŞÇİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

...

Okunma: 3627

19.04.2018 19:04

hema, işçi, taşeron, firma, eylem, bartın, yılmaz tunç, amasra, turhan kalaycı, ziyaret, teşekkür, bartın, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

HEMA’nın taşeron firmasında çalışırken şirket ile taşeron firma arasında sözleşme feshi yaşanmasıyla beraber işten çıkarılan işçiler, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’la Ankara’da gerçekleştirdikleri temaslar sonrasında eyleme son veren işçiler İl Başkanı Kalaycı’ya teşekkür ettiler. Kalaycı işçilerin alın teri üzerinden şov yapmanın kendilerine yakışmayacağını ifade ederken işçilere “Biz sizinle beraberiz. Bu işin takipçisi olacağız.” dedi.

 

HEMA’nın taşeron firması tarafından işten çıkarılan işçiler Amasra’da uzun süre eylem yapmışlardı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Enerji ve Ticaret Bakanlığı Madenlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli’yle Ankara’da yapılan görüşmeler sonrasında işçiler Amasra’daki eylemlerine son verdi. Bölgedeki çadırlarını da söken işçiler AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette işçilerin mağduriyetlerinin bir kısmının giderilmesinin kendilerini de sevindirdiğini ifade eden İl Başkanı Kalaycı, “Sizlerin mağdur edilmeniz demek bizim de mağdur edilmemiz demektir. İlk duyduğumda arkadaşlarıma ihtiyaçlarınızın karşılanmasını istedim. Tabii bu süreçte Sayın Milletvekilimiz sizi ziyaret etti. Daha sonra da diğer parti temsilcisi arkadaşlarımız ziyaret edince iş biraz hak aramaktan çok siyasi şova doğru gitmeye başladı. Bizler oraya gelip boy göstermedik. Ancak ben aranızdan bazı arkadaşımızla sürekli görüşmelerimi sürdürdüm. Aklı selim düşünmemiz gerektiği söyledim. Biz Sayın Mehmet Hattat ile görüştük. Ayın 25’ine kadar yasal hakkı olmasına rağmen şubat ayı maaşları yatırıldı. Bir kısım mağduriyet giderilmiş oldu” dedi. Ayın 25’ine kadar bundan sonraki alacaklarınızın da yatırılacağı sözü verildi.” dedi.

 

Kendilerinin bundan sonraki süreci de yakinen takip edeceklerini kaydeden Kalaycı, “Biz de işin takipçisi olacağız. Bugün buraya geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. İşçinin teri kurumadan aylığının ödenmesi gerektiğini düşünüyorum. Emeğinin karşılığı verilmesi gerekir. Ancak taşeron şirket özel olduğu için bizim burada aracılık etmekten başka gelen bir şey yok. Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç öncülüğünde Enerji Bakanlığı’nda maden işçilerimiz Müsteşar Beyle görüştüler. Çadırları da kaldırdınız. Rabbim inşallah o çadırları sizlere bir daha kurdurmasın. Biz sizin hakkını koruyoruz. Sizin alın teriniz üzerinden şov bize yakışmaz. İnşallah bir daha bir mağduriyet yaşanmaz. Sözler tutulur ve hakkınız ödenir. Ama biz sizinle beraberiz. Bu işin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

İşçiler Ankara temasları sonrasında eylemi sonlandırdı

 

Maden işçileri adına konuşma yapan Hüseyin Akgün ise, “Biz Amasra HEMA A.Ş bünyesinde faaliyet gösteren Ersamak taşeron firmasında emeğiyle çalışan 148 maden işçisi olarak iş akitlerimizin feshedilmesinden sonra her türlü alacağımızın ödenmesi için, yeni bir taşeron gelince işe geri dönüşümüzün sağlanması için 26 Mart’ta başlatmış olduğumuz eylemimizi ödemelerle ilgili anlaşmanın da sağlanması üzerine 17 Nisan itibariyle sona erdirdik. 23 gün süren halkı eylemimizde bizleri yalnız bırakmayan, bizlerden desteklerini esirgemeyip yanımızda olan, gücümüze güç katan başta Bartın Milletvekillerimiz olmak üzere Bartın ve Kumluca Belediye Başkanlarımıza, siyasi partilerimizin il ve ilçe teşkilatlarına, partilerin kadın kolları üyelerine, Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Merkez ve Amasra Şubesi Yöneticilerine, Eğitim-Sen Amasra Temsilciliği mensuplarına, TEKSİF Sendikası temsilcilerine, yöremizde bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla uzaktan ve yakından şahsi olarak gelip mücadelemize destek veren tüm emekçi dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi ediyoruz. Basın mensuplarımıza da ayrıca çok teşekkür ederiz. Madenci fenerinin sönmemesi dileğiyle Bartın kamuoyuna da eylemimiz sonlandırdığımızı bir kez daha duyuruyoruz” dedi.

 

 

Etiketler: hema, işçi, taşeron, firma, eylem, bartın, yılmaz tunç, amasra, turhan kalaycı, ziyaret, teşekkür, bartın, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

mevlüt

20.04.2018

sabır dedik meyvesini verecek dedik oldu inşallah sabır her işin hayra gitmesidir CHP bu işi orda şova dönüştürdü SAYIN VEKİLİM YILMAZ TUNÇ BEYE hakaret edenlere yuh olsun inşaallah emeği geçen herkese teşekkür eder başarılar dilerim o sözleri yazan insan değil birkere bu böyle biline

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.32114
0.321552020-05-26 03:29:25