Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İSRAFTA SINIR YOK

Okunma: 6854

11.03.2017 19:52

bülent bostancı,
Facebook'ta Paylaş

 

Devir teknoloji devri. İnternet siteleri, e-mail adresleri, telefon ve sosyal medya araçları bangır bangır kolaylık sunarken resmi kurumlarımız hala her toplantı için davetiye bastırmakla meşgul.

 

Üstelik bu davetiyeler öyle ucuz yollu, basit davetiyelerde değil. Hele hele bazıları var ki sanarsınız elinize Katar Emiri Şeyh Temim Hamad El-Tani’nin erkek çocuklarından birinin düğün davetiyesini alıyorsunuz.

 

Yok böyle bir israf.

 

Soruyorum…

 

Kimi zengin ediyorsunuz?

 

Kimin egosunu tatmin ediyorsunuz?

 

Vergisi ile maaş aldığınız vatandaş havada güneşi görünce kombisini 10 derece birden düşürürken, sabah çocuğuna okul harçlığı verecek bir baba başını yastığa koyduğunda kara kara düşünürken, mutfaktaki anne sırf tasarruf olsun diye bulaşığını soğuk su ile yıkarken siz Müdür Beyler kimin parası ile kime caka satmak için A4 boyutlarında en kaliteli, en lüks davetiyeleri bastırıyorsunuz?

 

Yetim hakkı nedir hiç mi bilmezsiniz? Maaşınızdan 3 kuruş kesilse ortalığı ayağa kaldıran sizler ucu size dokunmayınca nasıl da bonkörleşiyorsunuz!

 

Bir diğer konuda motoru stop nedir bilmeyen makam araçları. Daire müdürü ya da şube müdürü ‘kurumun’ bir işini görmek için başka bir devlet dairesi ya da farklı bir kuruma gidiyor. Öyle ya zaten bu makam araçları özel işler için değil, devletin işleri için sizlere tahsil edilmiş araçlar.

 

Daire ya da şube müdürümüz araca biniyor, işinin olduğu kurumun önüne geliyor. Kapısı açılıyor ve işini halletmek üzere kuruma giriyor.

 

Sonra şoför arkadaş beklemeye başlıyor. Araç çalışıyor… Şoför bekliyor… Dakikalar, saatler geçiyor.

 

Hava sıcaksa şoför arkadaş aracın içinde serinlesin diye o araç çalışıyor. Hava soğuksa aynı araç bu defa şoför arkadaş üşümesin diye çalışıyor.

 

Devletin malı belki deniz ama şoför arkadaşlarımız keriz değil.

 

Üşümeyecekler, sıcaktan bunalmayacaklar. İfil ifil o aracın içinde oturacaklar. Şimdi size soruyorum, kendi araçlarında aynı şeyi yaparlar mı? 

 

Şu saniye içerisinde "Tabiki de yapmazlar dediğinizi duyar gibiyim." Ama o araçlarda her saniye yanan-harcanan yakıtın parası benden, senden, bizden kesilmeye devam edecek.

 

Kimsede bu işlere ses etmeyecek.

 

Şşşşttt... Sessizlik lütfen!

 

Daha yazılıp çizilecek neler var neler.

 

Bülent BOSTANCI

 

Etiketler: bülent bostancı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

10.44179
10.442392020-07-07 06:25:32