Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İŞTE DEVİR TESLİM TARİH VE SAATİ

...

Okunma: 2829

28.09.2017 15:20

ak parti il başkanı turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, il başkanlığı devir teslim, bartın, ak parti bartın
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığında devir-teslim töreni yarın gerçekleşecek. Av. Hüseyin Manav görevi yeni İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya devredecek.

 

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen sürpriz bir basın toplantısı ile AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav İl kongresinde yeninden aday olmayacağını açıkladı. Manav ayrıca açıklamalarında parti genel merkezinin uygun göreceği bir isim olması durumunda da istifa ederek görevi devredeceğini ve 2019’da yapılması muhtemel Milletvekili seçimlerinde Aday olacağını söyledi.

 

Bu gelişmelerin ardından AK Parti’de Bartın İl Başkanlığı için Aday Adaylığı süreci başlatıldı. Turhan Kalaycı, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, Regaip Bayraktar, Sanem Çöme Taşdemir, Hasan Basri Nalbant, Uğur Yılmaz ve Av. Göksel Candan İl Başkanlığı için resmi başvuruda bulundu.

 

Başvuruların ardından gerçekleşen temayül yoklaması neticesinde Ali Eyüpustaoğlu, TurhanKalaycı, Yusuf Aldatmaz, Göksel Candan Genel Merkez mülakatlarına katıldılar. Genel Merkez mülakatları sonrasında Turhan Kalaycı AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevine getirilen isim oldu.

 

Manav 2015’te göreve geldi

 

Bugün gerçekleşecek devir teslim töreni ile görevi Kalaycı’ya devredecek olan Av. Hüseyin Manav İl Başkanlığı görevine 2015 yılının Ocak ayında gerçekleşen kongrede geldi. Dönemin İl Başkanı Yaşar Arslan’ın genel seçimlerde Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunacağı için yeniden aday olmadığı ve başka adayında yer almadığı kongrede tek liste ile seçimlere gidildi.

 

Dönemin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Bartın İl Koordinatörü ve Çankırı Milletvekili İdris Şahin gibi il dışından kongreye katılım sağlayan konuklarında yer aldığı kongrede Manav 248 oy alarak İl Başkanlığına seçilen isim oldu.

 

Manav’la 2 seçim bir referandum

 

Manav İl Başkanlığı döneminde 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinin yanı sıra 16 Nisan referandumu olmak üzere 2 genel seçim ve 1 referandum geçirdi. Manav, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım olmak üzere iki Başbakanla çalıştı.

 

Hüseyin Manav’ın İl Başkanlığı görevinde bulunduğu 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti Bartın’da %41,45 oy alırken 1 Kasım seçimlerinde % 53,3 oy aldı. 16 Nisan referandumunda ise Bartın’da ki evet yönünde oy oranı % 56 oldu.

 

Kalaycı için ilk hedef 2019

 

AK Parti Bartın İl Başkanlığı görevine getirilen Turhan Kalaycı için partinin kongre süreçlerinin tamamlanmasının sonrasında en önemli hedef 2019 seçimleri olacak. 2019’da yerel ve genel seçimlerin bir arada yapılması beklenirken AK Parti’nin Bartın’da milletvekili sayısını 2’ye yükseltmesi, belediyeleri ise kayıpsız olarak alması hedeflenecek. Tüm bu hedeflerin merkezinde ki isim ise İl Başkanı Turhan Kalaycı ve ekibi olacak.

 

Devir teslim yarın

 

AK Parti’de İl Başkanlığı devir teslim töreni yarın parti binasında Milletvekili Yılmaz Tunç’un da katılımıyla saat 14:30’da gerçekleşecek.

Etiketler: ak parti il başkanı turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, il başkanlığı devir teslim, bartın, ak parti bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10832
0.108782020-05-25 03:51:22