Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İŞTE O KONUŞMA...

“BU SİSTEM ERDOĞAN İÇİN DEĞİL HER DOĞAN İÇİN”

Okunma: 8460

03.03.2017 19:02

Facebook'ta Paylaş

 

Uçağı Saltukova Havaalanına sis nedeniyle inemeyen Başbakan Binali Yıldırım Sinop’tan telekonferans ile Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Başbakan Yıldırım Bartın’a yapılan ve yapılacak yatırımlardan bahsettiği konuşmasında referandum içinse “Bu sistem Erdoğan için değil her doğan için” Dedi.

 

Müzmin muhalefetin derdi bitmez

 

 

Uçağı Saltukova Havaalanına sis nedeniyle inemeyen ve bir sonraki durağı Sinop’a hareket eden Başbakan Binali Yıldırım Sinop’tan telekonferans ile Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.  Başbakan Yıldırım hava muhalefeti dolayısıyla Saltukova Havaalanına inemediklerini ve direk Sinop’a geldiklerini ifade ederken muhalefete göndermede bulunarak, “Hava muhalefeti geçerde bizim müzmin muhalefetin derdi bir türlü bitmez.” Dedi.

 

Milletin kararı her şeyin üzerindedir

 

Başbakan Yıldırım konuşmasında Bartın’a yapılan ve yapılacak yatırımlardan bahsederek, “Amasra ile Bartın arasında Amasra tünelini yaptık. 30 dakika süren yol şimdi 10-15 dakikayı bulmuyor. Yine Bartın-Kurucaşile arasında Çakraz tünelini de bitirdik. Onu da hizmete açtık. Bizim işimiz bitmez. Biz ne diyoruz durmak yok, yola devam. İnşallah bu yolun devamını da tamamlayacağız. Bartın’ın bu güzelliklerini tüm dünyaya açacağız. Bartın’da ulaşım sorunu olmayacak. Bartın’ı Zonguldak’a ve Ankara’ya bağladık. AK Parti iktidarı olarak Bartın’a çok önemli hizmetler yaptık. Zonguldak-amasra- Kurucaşile-Cide yolu, Bartın Arıtma Tesisini yaptık. Bartın-Arıt-Aydınlar yolunun yapımına devam ediyoruz. Bu yolu da kısa sürede tamamlayacağız. Bütün bu hizmetler devam etsin, Bartın büyüsün ve Türkiye büyüsün diyoruz. Her şeyin en iyisine layıksınız. Ülkemizi daha da büyüteceğiz. Şehirlerimizi, Bartın’ımızı daha da güzelleştireceğiz. Sakarya-Karasu-Ereğli-Bartın Limanını birbirine bağlayacak demiryolu yapımına başladık. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Çaysuma-Perşembe-Kozcağız yolunu tamamladık. Amasra bağlantı yolunu ve Amasra tünelini de tamamladık. Çaycuma-Bartın arasını bölünmüş yol olarak bitirdik, hizmete aldık. Bartın-Amasra-Çakraz arasını bölünmüş yol yaptık ve hizmete açtık. Bartın-Safranbolu arasındaki yolu da bölünmüş yol haline getireceğiz. 14 yıldır gece-gündüz demeden sizin, ülkemiz, milletimiz için çalıştık, çabaladık. Eserler yaptık, hizmetler yaptık. Siz bize evet dediniz, yetki verdiniz. Emaneti teslim ettiniz. Bizde sorumluluğumuzun gereğini hakkıyla yerine getirmek için çalıştık. Yapın dediniz yaptık. Yapma dediniz dediğiniz yerde durduk. Bizim istikametimizi ancak ve ancak millet belirler. Milletin kararı her şeyin üzerindedir. Ülkemiz için geleceğimiz için çocuklarımız için yeni bir eseri de hep birlikte inşa edeceğiz. Büyük bir dönüşümü sizinle gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin daha hızlı büyümesi için, huzuru için, terörün yok olması için, halkımızın refahı için hep birlikte Türkiye’nin yeni hükümet sistemini 16 Nisan’da vereceğiniz evetlerle birlikte gerçekleştireceğiz.” Dedi.

 

Milletin yetkileri millete geri veriliyor

 

Yapılacak halkoylamasının sadece bir hükümet sistemi değişikliği olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Ama ana muhalefet partisinin iki lafının biri “Rejim değişiyor, ülke elden gidiyor.” AK parti iktidarında 15 yılda 2 tane halkoylaması yaptık. Bunların ikisinde de “Rejim elden gidiyor, Türkiye bölünüyor” dediler Allah’a şükür hiçbir şey olmadı. Onların söyledikleri yanlarına kar kaldı. Türkiye’yi bölmek hiçbir gücün haddi değildir. Buna da imkan yoktur. Biz 79 milyon vatan evladı biriz, beraberiz, biz birlikte Türkiye’yiz. Cumhuriyete el uzatan dil bizi görür. Rejim meselesi 1923’te bitmiştir. Türkiye rejimini seçmiş “Cumhuriyet” demiştir. Siz bu Cumhuriyet Meydanında cumhuriyetin en kuvvetli savunucuları olduğunuzu bir kez daha gösteriyorsunuz. 27 Mayıs 1960 darbesi sizin seçtiğiniz hükümet alaşağı etti. Bir başbakan, 2 bakan darağacına gönderildi. Millete ait olan yetkiler gasp edildi. Yeni ihdas ettikleri anayasayla meclisin yetkilerini budadılar. CHP o günde değişime “Hayır” dedi. Hayır demesi gerekirken maalesef darbenin getirdiği kısıtlamalara 1960 ihtilalinde “Evet” dedi. Onlar aynı yerinde duruyor. Rejim değişmiyor. Milletin yetkileri millete geri veriliyor. Bu değişiklikle birlikte hem meclis hem de hükümet çok daha güçleniyor. Bu ana muhalefet partisi bu CHP merhum Menderes’e ne dedi? “Tek adam, diktatör” dedi. Merhum Özal’a ne dediler? “Tek adam, diktatör” dediler. Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da aynı sözü söylüyorlar. Dün aynı dili kullandılar, bugün de aynı dili kullanıyorlar. Yarın da aynı iftirayı atmak ve aynı suçlamaları yapmak için şimdiden hazırlanıyorlar.” Şeklinde konuştu.

 

Güveni kalıcı hale getirmek gerekiyor

 

CHP’nin değişimi sevmediğini ifade ederek konuşmasını sürdüren Başbakan Yıldırım, “Sistemi niye istemiyorlar biliyor musunuz? Bu değişiklikle birlikte CHP’nin çalışması gerecek. Yorulması gerekecek. İktidar olması için gayret göstermesi gerecek. Artık darbelerden vesayetlerden kumpaslardan medet umamayacak. Çünkü iktidarı sandıkta siz belirleyeceksiniz. Yani vekillerin iktidarından asılların iktidarına halkın iktidarına giden bir yolu 16 Nisan’da inşallah siz açıyorsunuz. İki tane sandık kurulacak. Birisi cumhurbaşkanını ve ülkeyi yönetecek hükümeti seçecek diğer sandıktan da vekiller seçilecek. Böylece bütün yetkiyi veren sizsiniz. Tek adam dediğiniz sizin oylarınızla seçtiğiniz ve ülkeyi 5 yıl içinde iki sandık arasında yönetecek insandır. Beğenirseniz yeniden seçeceksiniz. Beğenmezseniz değiştireceksiniz istediğinizi seçeceksiniz. Bu mudur tek adamlık? Bu mudur diktatörlük? Halkın yetki verdiği, seçtiği insana diktatör demek ne demek oluyor? Bu kadar vatandaşın gözüne baka baka yalan söylemenin bir anlamı var mı? Diyorlar ki “Bu sistemle birlikte Türkiye bölünür. Türkiye’de kamplaşma olur.” Hiç alakası yok. Hiçbir şekilde doğru değil. Amerika kurulduğu günden beri 228 yıl geçti. 228 yılda Amerika’da sadece 45 başkan geldi. 4 senede bir başkan seçiliyor. 228 senede 45 başkan. Türkiye 1923’te kuruldu. Üzerinden 94 yıl geçti. 94 yıl içerisinde tam 65 tane hükümet kuruldu. Yani bir hükümet en fazla 17 ay görevde kalmış. 20 gün 25 gün görevde kalan hükümetler var. Böyle zayıf hükümetlerle nasıl hizmet olacak? Nasıl büyük eserler yapılacak? Nasıl Çakraz tüneli yapılacak? Nasıl Kurucaşile-Bartın yolu yapılacak? Nasıl Bartın-Devrek-Ankara yolu yapılacak? Nasıl Filyos Limanı yapılacak? Nasıl dünyanın en büyük eserleri hizmete sokulacak? IMF borcunu ödedik mi? AK Parti iktidarı olarak bir Türkiye’yi üç Türkiye’ye katladık mı? Evet. O halde AK Parti iktidarında var olan istikrarı, güveni artık kalıcı hale getirmek gerekiyor. Bunun içinde 16 Nisan çok önemli.” Dedi.

 

Erdoğan için değil, her doğan için

 

16 Nisan’da gerçekleşecek referandumun önemine de değinen Başbakan Yıldırım, “Sistemle birlikte Türkiye’nin bölüneceğini söylüyorlar. Hiç alakası yok. Doğru değil. Türkiye 1923’de kuruldu. Üzerinden yıllar geçti. 94 yıl içerisinde tam 65 hükümet gördü. Bir hükümet en fazla 17 ay görevde kalmış. Böyle zayıf hükümetlerde nasıl hizmet olacak. Nasıl büyük eserler ortaya konulacak? Bartın’a nasıl yatırım yapılacak? Ak Parti iktidarında var olan istikrarı artık kalıcı hale getirmek gerekiyor. Bunun için de 16 Nisan çok önemli. Sıradan bir halk oylaması değil. Vakit kaybetmeye devam etmeyeceğiz. Bu sistem tüm sorunları geride bırakacak. İstikrarı kalıcı hale getireceğiz. Anayasa değişikliğinde gençlerimizi de ihmal etmedik. Gençlerimize güveniyoruz. 20 yaşında askere gönderdiğimiz ve güvenliğimizi teslim ettiğimiz gençlerimize seçilme hakkını veriyoruz. 18 yaşında milletvekili mi olur diye CHP yine karşı çıkıyor. Gençleri küçük görüyorlar. Biz gençlerimize güveniyoruz. O gençler 15 Temmuz’da en önde yer aldılar. Bu millet ve bayrak için göğüslerini siper ettiler. Gençlerimize siyasette söz sahibi olma yetkisi getiriyoruz. Ülkeye hizmet etme fırsatı getiriyoruz. CHP ve peşinden gelen hayır ekibi buna da karşı çıkıyor. Bartın için dev eserler yaptık. Bartın’ı üniversiteyle buluşturduk. 2329 kapasiteye sahip 8 yurtla hizmet veriyoruz. Yeni yurt yapımına da başladık. Diş Sağlığı Hastanesini hizmete açtık. Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ni yeni bir blok yaparak büyüttük. Amasra’da hastane yapımı devam ediyor. Bartın’a yakışır 400 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Amasra Adalet Sarayını hizmete aldık. 14 yılda 66 km bölünmüş yol yaparak, Bartın’ın bölünmüş yolunu toplamda 73 Km’ye çıkarttık. Devam eden yatırımlarımız tamamlandığında Bartın bölgenin parlayan yıldızı olacak. Bartın için büyük önem sahip olan barajların inşaatları da tüm hızıyla devam ediyor. Barajla birlikte Bartın hem sel felaketinden korunacak hem de araziler suyla buluşacak. Bartın Arıtma Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Çiftçi kardeşlerimize 100 milyonun üzerinde destek sağladık. Bunlar 14 yılda Bartın’a yaptıklarımızdan sadece birkaç tanesi. Bartın Çayının ıslahı için de kolları sıvadık. Bunun projelerini de gerçekleştiriyoruz. İnşallah her zaman olduğu gibi halkımız doğru kararı verecek. Allah yolunuzu açık eylesin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizinle orada olamadım ama kalbim sizinle beraber. Tüm sevgi ve muhabbetlerimi Sinop’tan size gönderiyorum. 16 Nisan ülkemiz için milletimizi için güzel günlere vesile olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını sizlere selamı var. Sizlere iletiyorum. Bu sistem Erdoğan için diyorlar. Bu sistem Erdoğan için değil, her doğan için diyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.30721
0.307582020-07-06 16:29:46