Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İSTİHDAM YARATACAK PROJELERE DEV DESTEK

Projelerin desteklendiğini Milletvekili Tunç duyurdu...

Okunma: 95

06.08.2021 11:05

Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Ulus Belediyesi ve Kumluca Belediyesinin istihdama yönelik proje başvuruları için Sanayi Bakanlığından destek sağlandı. Ulus Belediyesinin projesine 1 milyon 578 bin, Kumluca Belediyesinin projesine ise 1 milyon 701 TL olmak üzere toplamda 3 milyon 279 bin TL destek sağlanacak.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Ulus Belediyesi ve Kumluca Belediyesi’nin istihdama yönelik projelerine desteğinden dolayı “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkür ederiz.” Dedi.

Milletvekili Tunç açıklamasında, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif şekilde katılmasının sağlanması, istihdam edilebilirliğin artırılması, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve yenilikçiliğin desteklenmesi ve sosyal sorumluluk uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla yürütülen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Bartın ilinde desteklenmesi uygun görülen projelerden; Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Güçlü Kadın Güçlü Yarın Projesi” ile Ahşap Atölyesi ve Eğitim Merkezi kurulması (350m2 alan), SYDV yardımıyla geçimini sağlayan 171 kadın 39 engelli vatandaşımız içerisinden mülakatla seçilecek 27 kişiye iş sağlığı ve güvenliği, ahşap işleme-boyama-montaj ve ahşap ürün tasarımına yönelik mesleki eğitim verilmesi, Ulus Doğa Kenti Kadın Girişimi Kooperatifi ile ahşap oyuncak, ahşap zücaciye, ahşap oyun parkı ve bahçe-balkon ürünleri üretiminde gelir kazanımı hedeflenmektedir.” Dedi.

Milletvekili Tunç Kumluca Belediyesinin desteklenen projesi hakkında da bilgiler vererek, “Kumluca Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Kumlucalı Kadınlar ve Gençler İstihdama Değer Katıyor Projesi” ile Bartın İli Kestane İşleme ve Paketleme Tesisi Ön Fizibilite Raporuna istinaden Kestane İşleme ve Paketleme Tesisinin (100 ton kapasiteli) ve soğuk hava depolarının (100 ve 15 ton) kurulması ve 5 kişinin tesiste istihdamı, 20 kişinin evde kestane soyma faaliyetleri kapsamında 250 kişinin de kestane toplama faaliyetlerinde gelir kazanımı, 25 kişiye kestane işleme ve paketleme konulu mesleki eğitim verilmesi hedeflenmektedir. Her iki proje ile atıl kamu alanı işlevlendirilecek, kırsal ekonomik kalkınmaya ve yerel istihdama katkı sağlanacaktır.” İfadelerinde bulundu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01121
0.012762021-09-25 16:13:32