Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İSTİRİDYE MANTARINDA HEDEF 10 TON

Kadın çiftçi ürettiği istiridye mantarında hedefini de büyüttü...

Okunma: 6639

05.01.2018 18:17

istiridye mantarı, bartın, mantar, mantar üretimi, genç çiftçi, proje, abdulsetter bayram, şükran özdemir, bartında mantar üretim
Facebook'ta Paylaş

GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİ MEYVELERİNİ VERİYOR

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanan Genç Çiftçi Projeleri Bartın’da da meyvelerini vermeye devam ediyor.  

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanan Genç Çiftçi Projeleri Bartın’da da meyvelerini vermeye devam ediyor. Bartın Sütlüce köyü Genç Çiftçilerinden Şükran Özdemir'in Genç Çiftçi Projelerinden faydalanarak 2017 yılında yaptırdığı "İstiridye Mantarı Sera" projesi bunlardan biri. Özdemir yaklaşık 1 ay önce getirip yerleştirdiği misel ekimi gerçekleştirilmiş kompostlarından istiridye mantarı hasadına başladı.

 

İlk hasadı izlemek ve serada incelemeler yapmak üzere İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yaşar Çırak, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar ve konu sorumlusu Ziraat Mühendisi Gürkan Bozkurt genç çiftçi serasını ziyaret ettiler.

 

Ziyarette sera ve mantar hakkında bilgi alış-verişinde bulunulurken her dönemde 3-4 ton mantar hedeflediğini belirten Özdemir, hedeflerinin yılda 10-12 ton olduğunu ifade ederek destek olan yetkililere teşekkürlerini iletti.

 

İl Müdürü Bayram'da; Bartın ilinin özellikle mantar üretimi için elverişli olduğunu, istiridye mantarının hızla gelişim gösterdiğini eğer gayret eder ve iyi örgütlenirsek mantar konusunda marka il olmak için hiçbir engelin olmadığını, bunun için hem Genç Çiftçi Projeleri ve hem de %50 hibe desteklemeli Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar projelerinden faydalanmanın mümkün olduğunu, İl Müdürlüğü olarak bunun için imkanların kullanılacağını belirtti.

Etiketler: istiridye mantarı, bartın, mantar, mantar üretimi, genç çiftçi, proje, abdulsetter bayram, şükran özdemir, bartında mantar üretim
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0408
0.041272019-09-20 22:00:36