Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İYİ PARTİ'DEN LİSTE VE CHP'YE DESTEK AÇIKLAMASI...

İYİ PARTİ'DEN LİSTE VE CHP'YE DESTEK AÇIKLAMASI.

Okunma: 880

27.02.2019 11:37

Facebook'ta Paylaş

Bartın merkezde CHP ile işbirliği yapacak olan İYİ Parti’den CHP Adayı Arslan’a destek açıklaması geldi. Belediye Meclis Üyesi Aday Listelerinin hazırlanma süreci hakkında da bilgilere yer verilen  açıklamada, CHP Belediye Meclis  Üyesi Adayları listesinde İYİ Partili adayların yer almadığı ancak buna karşın İYİ Parti’nin Bartın Merkezde CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’ı destekleyeceği ve bu konuda bir sorun olmadığı belirtildi.

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/770987129954181/

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde İYİ Parti Bartın İl Başkanlığı, Belediye Meclis Üyesi listeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

 

Parti binasında yapılan açıklamada İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, işbirliği kapsamında Bartın Belediye Meclis Üyesi Adayları Listeleri sıralamasında CHP İl Başkanlığınca kendilerine yapılan teklifi parti menfaatleri gereğince kabul etmediklerini ancak CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’ı destekleyeceklerini ve bu konuda bir sorun olmadığını belirtti.

 

Kabul etmemiz mümkün değildi

 

Belediye Meclis Üyesi Adayları listesini belirlemede CHP İl Başkanı Selim Karakaş’la görüşmeler yaptıklarını ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, “Bilindiği üzere 31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Seçimlerinde İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezlerince bazı büyükşehirler ve il belediyeleri işbirliği kapsamına dahil edilmişti. Belediye başkanlığı seçimlerinde Bartın Belediye Başkanlığı da işbirliği protokolü uyarınca Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayının İYİ Parti tarafından desteklenmesi kararı alınmıştı. İşbirliğinin sonucu olarak Belediye Meclis Üyeliği sıralamasında İYİ Partili adayların CHP listesinden seçime dahil edilmesi ve sıralama yerinin belirlenmesinde her iki partinin il başkanlarına yetki verilerek söz konusu görüşmeler Bartın CHP İl Başkanı ile yapılmıştır. Ancak yapılan görüşmeler ve müzakereler sonucunda CHP İl Başkanlığı tarafından partimize teklif edilen sıralamayı partimizin menfaatleri uyarınca kabul etmemizin mümkün olmadığını CHP İl Başkanlığına bildirmemize rağmen aday listelerinin verilme günü olan 19 Şubat’a kadar İl Başkanlığımıza sıralama yerinin yeniden belirlenmesine yönelik olumlu hiçbir yaklaşımda bulunulmadığını üzüntüyle ifade etmek istiyoruz.” dedi.

 

İl Genel Meclisinde kendi adaylarımızla seçime giriyoruz

 

Kasapoğlu açıklamasının devamında,  “Partimizin Bartın İli Merkez İlçesi Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde Bartın İYİ Parti Teşkilatı tarafından belirlenmiş hiçbir İYİ Partili adayımız bulunmamaktadır. İl Genel Meclisi Üyeliği seçimlerinde ise İYİ Parti olarak kendi adaylarımızla seçime gireceğimizi kamuoyuna bildiriyoruz. Bu basın açıklaması Bartın yerel yazılı ve görsel basınında ortaya çıkan bilgi kirliliğinin giderilmesi amacıyla yapılmış olup İYİ Parti’ye gönül vermiş ve partimize destek veren tüm Bartın halkına saygıyla duyuruyoruz.” dedi. 

 

Merkezde CHP’yi desteklemeye devam edeceğiz

 

Belediye Meclisi ile ilgili dedikodulara son vermek için basın toplantısı düzenlediklerinin altını çizen Kasapoğlu, “Partili arkadaşlarımızla aldığımız karar doğrultusunda bu açıklamayı yaptık. Bizden ayrılan 1-2 arkadaşımızın bazı partilerin listelerinde yer almasında bizim bir etkimiz yoktur. Bu arkadaşlarımız İYİ Parti İl Teşkilatı olarak bizim tarafımızdan verilen isimler değildir. Kendi inisiyatifleri doğrultusunda listelerde yer almışlardır. Biz sadece Genel Merkezimizin aldığı kararlar doğrultusunda hareket ediyoruz. Belediye Başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi’ni desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda herhangi bir problem yok.” şeklinde konuştu.

 

Kamuoyuna bunu paylaşmak istedik

 

Belirledikleri birkaç isim olmasına karşın CHP İl Başkanlığının bu isimlere sıralamada yer vermediğini ifade ederek açıklamasını sürdüren Kasapoğlu, “Biz de bunu karşılığında onlara daha sonra hiçbir isim vermedik. Ve hiçbir partiye de böyle bir yakınlığımız olmadı. Kamuoyuna bunu paylaşmak istedik. Amasra ve Kurucaşile’de belediye başkanı adayı çıkardık. Bartın Merkezde de İl Genel Meclisi Üyesi adaylarımızı çıkardık. Biz kendi listelerimizle bu seçime giriyoruz.” dedi.

 

İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi adayları

 

Kasapoğlu açıklamasının son bölümünde İl Genel Meclis Üyelerini tanıtarak, "İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarımız; 1.Sıra Hüseyin Kasapoğlu, 2. Sıra Birol İnce, 3. Sıra Deniz Gerçek, 4. Sıra Rahmi Çalık, 5. Sıra Servet Karaoğlu, 6. Sıra Zühre Özek. Amasra Belediye Başkanı Adayımız Levent Gülbezer, Kurucaşile Belediye Başkan Adayımız Mehmet Aksu ve diğer yerlerinde aldığımız karar doğrultusunda CHP ile işbirliği halinde seçime giriyoruz. Bu konuda herhangi bir problem yok.”  diye konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07414
0.074522020-05-27 02:54:02