Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
JANDARMA 178 YAŞINDA

Bartın'da görkemli tören...

Okunma: 3885

14.06.2017 18:20

bartın, jandarma, albay osman aslan, bartın il jandarma
Facebook'ta Paylaş

JANDARMA TEŞKİLATI ONUR VE GURURLA 178’İNCİ YILINDA

 

Bartın İl Jandarma Komutanlığı, Jandarmanın Teşkilatının 178. kuruluş yılını bir dizi etkinlikle kutladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleşen törende konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, “Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.” dedi.

Bartın İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yılını bir dizi etkinliğin yanı sıra İl Jandarma Komutanlığı binası önünde gerçekleştirilen törenle kutladı. Törene Bartın Vali Yardımcısı ve Vekili Erkan Kalender, Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, daire müdürleri, şehit  yakınları, gaziler, askeri erkan ve aileleri katıldı.

 

Başarılı personele ödül

 

Törende 178. Yıl dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren Hilal Temur adlı öğrenciye Vali Yardımcısı Erkan Kalender tarafından ödül verildi. Törende ayrıca spor, atış, eğitim ve bakım dallarında dereceye giren personel de ödüllendirildi. Başarılı personele ödüllerini Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu verdi.

 

Kade’den gösteri araması

 

 Törende uyuşturucu operasyonlarında ve aramalarda görev yapan eğitimli köpekler de bir gösteri yaptı. Jandarma tarafından eğitilen Kade isimli köpek temsili olarak minibüs içerisinde uyuşturucu madde araması yaptı. Sahibinden aldığı komutlarla aramayı gerçekleştiren Kade’nin kısa bir sürede kubar esrar poşetini bulması alkış topladı.

 

Araç gereçler sergilendi

 

Geçit töreninin de yapıldığı törende protokol üyeleri fotoğraf sergisi ile jandarma araç ve gereç sergisini gezdi. Osman Aslan, protokol üyelerine her iki sergiyle ilgili bizzat tanıtım yaparken tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. 

Etiketler: bartın, jandarma, albay osman aslan, bartın il jandarma
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.89166
4.896262020-02-28 07:49:52