Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
JANDARMA VE POLİS ORMANLIK ALANLARDA DENETİMDE

Kolluk kuvvetlerimiz 7/24 denetimde...

Okunma: 81

06.08.2021 11:03

Facebook'ta Paylaş

ORMANLARDA DENETİMLER SÜRÜYOR

Bartın’ın dört bir yanında polis ve jandarma ekipleri olası orman yangınlarına karşı teyakkuzda. Ormanlık araziler ve turizm bölgelerinde devriye gezen ekipler vatandaşlara yangınlara karşı uyarılarda bulunurken izin verilen alanlar dışında ateş yakılmaması konusunda da uyarılarda bulunuyorlar.

Ülkemizin güney bölgelerinde birçoğu kontrol altına alınan ancak devam eden yangınların bazıları ormanlarımızı ve yerleşim yerlerini tehdit etmeye devam ediyor. Yangınları söndürmek için devletin tüm imkanları seferber edilirken bölgede yaşayan vatandaşlarda kendi imkanlarıyla yangınların büyümemesi için varını yoğunu ortaya koyuyor.

İlimizde özellikle sıcak havanın hakim olduğu şu günlerde olası yangınlara karşı Bartın Valiliğince bir dizi tedbir kararı alındı. Alınan kararlar kapsamında izin verilen mesire yerleri dışında orman bölgelerinde ateş yakmak yasaklandı.

Milli Park sınırları içerisinde yer alan bazı noktalara araç ve yaya girişi yasaklandı. Öte yandan Polis ve Jandarma timlerince ormanlık alanlarda ve turistik bölgelerde 7/24 esasında göre denetim ve kontrollerde bulunulmaya devam ediyor. Polis ve Jandarma ekiplerince vatandaşlar yangınlara karşı uyarılırken ateş yakılmaması konusunda da uyarılar yapılıyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0049
0.005472021-09-25 16:27:36