Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAÇAK ÇIKTI! MÜHÜRLENDİ!

...

Okunma: 5055

25.10.2018 17:23

bartın, kaçak yapı, inşaat, mühür
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da AK Parti Bartın İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı ofislerinin yer aldığı 4 katlı binanın çatı bölümünde devam eden yeni kat çalışması vatandaşların dikkatinden kaçmamıştı.

 

Şehrin kalbi sayılabilecek kadar merkezinde, Cumhuriyet Meydanı’nın hemen yanı başında yer alan binanın çatısında geceli-gündüzlü devam eden yeni kat çıkma çalışmaları “izinsiz-kaçak” iddialarını da beraberinde getirirken bu iddialar tepkilere neden olmuştu.

 

BTV Haber Merkezince edinilen son bilgilere göre AK Parti Bartın İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı ofislerinin de yer aldığı 4 katlı binanın çatı bölümünde devam eden çalışmanın “İZİNSİZ-KAÇAK” olduğu öğrenildi.

 

İlgili birimlerce inşaat çalışmaları durduruldu ve mühürleme işlemi yapıldı.

 

AK Partili yöneticiden “Kiracıyız” savunması!

 

Kamuoyunda şok etkisi yaratan olaya ilişkin haberlerin altına yorum yapan AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Özkaya kendilerinin binada kiracı olarak bulunduklarını ve bina sahibinin AK Parti değil şahıs olduğunu ifade etmişti.

 

“İftira” suçlaması…

 

AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Özkaya o yorumunda, “Kiracı olarak bulunduğumuz binanın sadece iki katını Ak Parti İl ve İlçe Başkanlığı olarak kullanmaktayız. Kaldı ki bina sahibi Ak Parti değil şahıstır. Binasına yapmış ya da yaptırmış olduğu herhangi bir inşaat faaliyetinden AK Parti sorumluymuş ya da Ak Parti yapıyormuş gibi gösterilmesi son derece sorumsuz ve bilinçsiz bir iftiradır. Partimiz bu karalamaları yapan ve yapanlar hakkında hukuk bazında hakkını arayacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kanunen değil ama vicdanen sorumlusunuz!

 

Özkaya’nın bu yorumu üzerine Bartın TV Haber Müdürü Bülent Bostancı ise; " Lütfen hakkınızı arayınız ancak..! Söz konusu inşaat çalışması İzinli midir? Kaçak mıdır? Bunu açıklama zahmetinde bulunursanız kamuoyunda ayyuka çıkan söylentilere yanıt vermiş ve (yalansa-yanlışsa) dedikodularında, haberlerinde önüne geçmiş olursunuz.

 

Yapılan haberlerle hukuksuzluğa-haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız hukuk bazında mutlaka hakkınızı aramalısınız ancak vicdanen de üst katınızda yaşanan bir kanunsuzluk varsa “DUR!” demelisiniz.

 

Görmezden gelmemelisiniz.

 

Hatta bir kanunsuzluk söz konusuysa bunu herkesten önce ADALET VE KALKINMA PARTİSİ temsilcileri olarak siz görmeli ve siz engellemelisiniz.

 

Kiracıyız deyip bu işten kanunen sıyrılabilir ama vicdanen sıyrılamazsınız.

 

Kiracı olarak bulunduğunuz binada kaçak yapılaşma mı yapılıyor? İzinli bir çalışma mı yapılıyor?

 

Bu konunun aydınlığa kavuşması için "KİRACIYIZ" demeden ilgili kişileri-mercileri belgeleri ile açıklama yapmaya davet ediniz.

 

Daha da önemlisi iftira olarak nitelendirdiğiniz haberler hakkında kanunen hakkınızı ararken, İl ve İlçe Başkanlıklarınızın yer aldığı binada kaçak bir yapı inşa ediliyorsa sorumluları 'KİRACISI OLDUĞUNUZ KİŞİ BİLE OLSA'  hakkında 'bir zahmet' Cumhuriyet Savcılarına suç duyurusunda bulununuz.

 

Unutmayınız efendiler...

 

Sizler başında "ADALET" kelimesinin yer aldığı bir partinin temsilcilerisiniz.” ifadeleriyle yanıt vermişti.

 

Şimdi ne olacak?

 

İzinsiz ve kaçak olarak başlayan inşa çalışmasının mühürlenmesiyle birlikte şimdi gözler söz konusu yapının bu zamana kadar inşa edilen kısımlarının yıkılıp yıkılmayacağına çevrildi.

 

Ayrıca bina sahibi hakkında işlem başlatılıp başlatılmayacağı da merak konusu.

Etiketler: bartın, kaçak yapı, inşaat, mühür
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.62362
0.624012020-02-27 16:26:00