Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU GALLA PAZARINDA

...

Okunma: 4914

06.03.2018 17:28

tso, bartın, bartın tso, kadın girişimciler, kadın girişimciler kurulu, galla pazarı, nohut pilav, dayanışma, 8 mart, kadınlar günü, halil balık, galla pazarı bartın
Facebook'ta Paylaş

TSO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU EMEKÇİ KADINLARIN YANINDA

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Galla Pazarındaki kadınlara nohutlu pilav ikram edildi.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Galla Pazarında satış yapan kadınlara nohutlu pilav ikramında bulundular. 800 kişilik pilav dağıtımına Bartın TSO Başkanı Halil Balık da katıldı.

 

“Pazaryerini ayakta tutan kadınlarımız”

 

Amaçlarının emekçi kadınların bir nebze de olsa yüzlerini güldürebilmek ve ne kadar önemli olduklarını kendilerine hatırlatmak olduğunu vurgulayan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Üyesi Ümran Bayraktar  “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Pazaryerindeki emekçi kadınlarımıza bugün nohutlu pilav ikram ediyoruz. Buradaki kadınlar senelerden beri pazaryerinde çalışan emekçi kadınlarımız. Pazaryerini ayakta tutan kadınlarımızdır. Amacımız onların bir nebze yüzlerini güldürebilmek. Kadınların önemini hatırlatarak onların ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak istedik ”dedi.

 

Balık: “Amacımız farkındalık oluşturmak”

 

Amaçlarının farkındalık oluşturmak ve kadın- erkek eşitliğini vurgulamak olduğunu dile getiren Bartın TSO Başkanı Halil Balık ise  “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kadın Girişimcilerimizin düzenlemiş olduğu pilav nohut organizasyonu var. Yine fidan dikimi etkinliğimiz olacak. Kadın Girişimciler Hatıra Ormanı oluşturacağız. Amaç burada kadınlara yönelik şiddet olsun, kadınlara eşitlik konuları olsun bunları dile getirmek, farkındalık oluşturmak, bütün insanların hiç olmazsa yeni neslin kadın erkek eşitliğini önemsemesi kadının ikinci sınıf vatandaş olmadığını anlaşılması açısından bu etkinlik düzenleniyor. İnşallah faydalı olur. Ülkemizde kadına yönelik şiddette biran önce son bulur” dedi.

 

Ticaret hayatına atılan kadınlara başarı dilediler

 

TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ayrıca KOSGEB desteği alarak ticaret hayatına atılan Züccaciyeci Şenay Kalafat ile Kuaför Esma Ulusoy’u iş yerinde ziyaret ederek ticaret hayatında başarı dileklerinde bulundular. Kadın girişimcilerin ticaret hayatında daha çok fazla yer almasını dilediklerini ifade eden Kurul Üyeleri her iki kadın esnafa çiçek takdiminde bulundular.

Etiketler: tso, bartın, bartın tso, kadın girişimciler, kadın girişimciler kurulu, galla pazarı, nohut pilav, dayanışma, 8 mart, kadınlar günü, halil balık, galla pazarı bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.3475
0.347922020-02-28 11:09:56