Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ GURURLA ANDIK

VİDEO HABER-VİDEO HABER -VİDEO HABER -VİDEO HABER -

Okunma: 3104

18.03.2017 16:37

bartın, 18 mart, çanakkale zaferi, çanakkale şehitleri anma programı,
Facebook'ta Paylaş

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programında aziz şehitlerimiz yurdun dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da saygı ve gururla anıldı.

Bartın’da ki anma törenlerinin ilki Bartın Valiliği önünde Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Şehitlik ziyaretinin de gerçekleştirildiği günde Kültür Merkezinde anma programı düzenlendi.

 

Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilen törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Burhan Selvitop, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başta olmak üzere İl Jandarma Komutanı Osman Arslan İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Bartın Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, daire müdürleri, gaziler, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.

 

Törende Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Burhan Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Bartın Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok Atatürk Anıtına çelenk sundu.

 

Aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunurken akabinde İstiklal Marşı okundu. Bartın Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Çanakkale Zaferinin özellikle genç nesillere iyi aktarılıp anlatılması gerektiğini ifade etti.

 

Şehitlikte saygı atışı

 

Bartın Şehitliği’nde düzenlenen törende de duygu dolu anlar yaşandı. Vali Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Burhan Selvitop, Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve il protokolünün katıldığı törende şehitler için tören mangası tarafından saygı atışı saygı atışı yapılıp daha sonra Kur’an okundu. Vali Nusret Dirim tarafından Şehitlik özel defteri imzalanarak günün anlam ve önemini içeren duygularını yazdı. Tören sonunda şehitlerin mezarlarına karanfiller bırakıldı. 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kültür Merkezinde düzenlenen anma programı da geniş katılıma sahne oldu.

 

Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Durak Doğan anma programındaki konuşmasında 18 Mart tarihinin kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kere daha hatırladığımız, minnettarlığımızı ve şükran duygularımızı sunduğumuz kutlu bir gün olduğunu söyledi.

 

Öğrenciler ödüllendirildi

 

Anma programında il genelinde ilk, orta ve liseler arasında düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve afiş yarışmalarına dereceye girenlere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.

 

Anma programı Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferi konulu oratoryonun sergilenmesiyle son buldu. 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programları Bartın’ın ilçe ve beldelerinde de geniş katılımlarla gerçekleştirildi.

Etiketler: bartın, 18 mart, çanakkale zaferi, çanakkale şehitleri anma programı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.31303
0.313412020-06-07 11:38:55