Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KALAYCI İLK KEZ KONUŞTU

Başörtülü kızlarımıza "Kara Fatma" yakıştırması yapan zihniyetin karşısında nasıl dimdik durduysak...

Okunma: 2932

22.03.2018 13:07

turhan kalaycı, bartın, bartın il başkanı, bartın haber, bartın tv, yaşar demir, milli eğitim müdürü, chp, suç duyurusu, başı açık öğrenci, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Kalaycı, Herkesin Merak Ettiği Soruyu Yanıtladı. Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın gündemini çokça meşgul eden konu hakkında açıklamalarda bulundu.

 

İl Başkanı Turhan Kalaycı, "Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum" dediği gerekçesiyle geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Kalaycı, konunun yargıya intikal ettiğini ancak parti olarak herkesi 1.sınıf vatandaş olarak gördüklerini söyleyerek, “Yargıya taşınmış konu hakkında konuşmamız doğru olmaz. Ama konu Bartın gündemini hatta ülke gündemini çokça meşgul etti. Milli Eğitim Müdürümüz de böyle bir şeyin asla olamayacağını, iftira olduğunu belirtiyor. Türkiye demokratik laik sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla en doğru kararı yargı verecektir. Bizler 28 Şubat sürecinde başörtülü kızlarımıza "Kara Fatma" yakıştırması yapan zihniyetin karşısında nasıl dimdik durduysak, bugün de başı açık kızlarımıza veya düşüncesinden, inancından giyim-kuşamından dolayı herhangi bir vatandaşımıza yapılacak en küçük olumsuzluk karşısında biz dururuz.” dedi.

 

Kalaycı, "Türkiye, Ak Parti iktidarıyla beraber o defterleri çoktan kapatmıştır. Bizler özgür ülkenin, özgür vatandaşlarıyız. Bu gibi tartışmalar eski Türkiye'de kalmıştır, yeni Türkiye'de yoktur." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in 21 Şubat tarihinde Bartın Ulus İlçesinde düzenlenen ve Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ün de katıldığı toplantıda ‘Okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini’ söylediği şeklinde iddialar haberlere konu olmuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü söz konusu iddiaları yalanlamıştı.

 

CHP Bartın İl Başkanlığınca;  Alenen Hakaret (TCK m.125), Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Alenen Aşağılama(TCK m.216), Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret (5816 S. Kanun), Görevi İhmal(TCK m.257/2), Görevi Kötüye Kullanma(TCK m.257) suçlamalarıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

 

Etiketler: turhan kalaycı, bartın, bartın il başkanı, bartın haber, bartın tv, yaşar demir, milli eğitim müdürü, chp, suç duyurusu, başı açık öğrenci, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03709
0.037432020-02-21 06:03:54