Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAN VEREREK YAĞMUR'A HAYAT VEREBİLİRSİNİZ...

Bartın’da doğduğu andan itibaren bağışıklık sistemini zayıflatan Kronik Granulomatoz hastalığı ile mücadele etmek zorunda kalan 5 yaşındaki Yağmur Cebeci uygun ilik naklinin bulunacağı günü bekliyor.

Okunma: 2158

07.11.2018 13:40

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da doğduğu andan itibaren bağışıklık sistemini zayıflatan Kronik Granulomatoz hastalığı ile mücadele etmek zorunda kalan 5 yaşındaki Yağmur Cebeci uygun ilik naklinin bulunacağı günü bekliyor.

İnşaat işçisi Sezgin ve ev hanımı Hatice Cebeci çiftinin ikinci çocukları olan küçük kız, kök hücre bağışının azlığı ve uzun yıllardır yapılan tüm mücadeleye rağmen uygun iliğe bir türlü kavuşamadı. Küçük kızın evde steril ortam yaşaması ve tedavisine yetişmek için maddi zorluklarda yaşayan aile uygun iliğin bulunması için duyarlı vatandaşların desteğini bekliyor.

 

İlik nakli olması gerekiyor

 

Kızlarının tedavisi için sık sık Antalya Üniversitesi Hastanesi’ne gitmek zorunda olduklarını belirten anne Hatice Cebeci, “Yağmur 5 yaşında, bağışıklığı zayıf. Yağmur’un çabuk iyileşmesi için kök hücre, ilik nakli olması gerekiyor. İlik nakliyle benim çocuğum da inşallah sağlığına kavuşacak, okuluna gidecek. Çocuğumuz doğduğundan bu yana enfeksiyonlarla uğraşıyorduk. Sonra, lenf bezleri büyüdü. Patlama derecesine gelmişti. Karaciğer ve dalağında büyüme vardı. Karnı şişti ve bu nedenle biyopsi yapıldı. 20 gün hastanede yattıktan sonra hatalığının tanısı kondu. Ondan sonra aileden tarama yapıldı ve aileden doku uyumu olmadı. Sonra akraba dışı tarama yapılacağı içöin Antalya Akdeniz Üniversitesi’ne gittik” dedi.

 

Okula gideceği günleri bekliyor

 

Bağış sayısının artıkça kızının sağlığına kavuşma şansının da artacağına dikkat çeken Cebeci, “Orada da bir verici bulundu ama vericinin donorü yüzde 90 uyumlu olmasına rağmen çocuğumun vücudu tarafından kabul edilmedi, vücudu reddetti. O zamandan bu yana yurt içi ve yurt dışında aranmasına rağmen bulunamadı. Benim çocuğum ben ne zaman okula gideceğim, ne zaman arkadaşlarımla oynayacağım diye sürekli bana soruyor. Ben buna cevap veremiyorum. Vatandaşlarımızdan kan vererek gönüllü kök hücresi bağışı bekliyoruz. Bize yardımcı olsunlar. Çocuğumuzun tedaviye ihtiyacı var ve kurtulması lazım. Ne kadar çok bağışçı olursa çocuğumuza uygun kök hücrenin bulunma şansı daha fazla. Vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz” diye konuştu.  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00743
0.008722024-07-24 03:34:24