Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Karakaş'tan Tunç'a cevap

Okunma: 629

12.10.2022 11:36

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ile AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç arasındaki gerginlik sürüyor. 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun hapiste bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili olarak kendisinin ve ekibinin söylediği sözlerin bulunduğu pankartın önünde poz vermesini sert bir dille eleştirdi. CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş bu paylaşıma karşılık verdi. 

Karakaş; “Arşiv unutmaz”

Bunun üzerine CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş’tan cevap gecikmedi. Karakaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 2013 yılından itibaren AK Parti üyelerinin paylaştıkları yazıları şöyle sıraladı; “AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nun  ‘Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ‘Ben ettim sen etme’ diyecekler. Asla demezler. Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır” Şeklindeki açıklamasını çarpıtarak trollük yapan, yaptıkları alçaklığın bile arkasında duramayan AKP Elazığ İl başkanlığının hazırlattığı pankartlara atıfta bulunarak, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’ nun şehitlerimizin kemiklerini sızlattığını içeren basına açıklamada bulunmuş. Sayın Tunç, gelin ‘Arşiv unutmaz’ diyelim ve sizi biraz gerilere götürelim. 

Tarih 2013, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut: “Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor."

Tarih 2013,  AKP MKYK üyesi Yasin Aktay: “Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtlerin, PKK’nın, kendi tabanının önüne yeni bir hedef koymuştur."

Tarih 2014 62,63 ve 64.hükümette Başbakan Yardımcısı, Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan: “Ben Öcalan’ın süreci diğerlerinden daha doğru okuduğunu düşünüyorum. Olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi vardır. Dikkat ederseniz onun verdiği mesajlar diğerlerinin verdiği mesajlara göre sürecin geleceğini daha çok düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor." 

Tarih 2014 60. Hükümet’in İçişleri Bakanı, 61.Hükümette Başbakan Yardımcısı olan Beşir Atalay: “Beğenin ya da beğenmeyin, Öcalan Kürtlerin lideri. Bir mekanizma oluşturduk. MİT Öcalan’la görüşüyor. Biz BDP’ lilerle görüşüyoruz, onlar da Kandil’le görüşüyor.”

Tarih 2014, Şu an AKP Milletvekili olan Orhan Miroğlu: “Şimdi PKK terörist bir örgüt mü? Hayır PKK terörist bir örgüt değildir. PKK kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir." 

Tarih 2014, AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner; “Öcalan’ın aslında durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. Öcalan İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor. Türkiye’nin demokratikleşmesine de katkı sunabilecek çok anlamlı şeyler söylüyor." 

Tarih 2015, AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu: “Öcalan'ın duruşu daha milliydi. Orta Doğu'nun barışına ve Türkiye'nin bugünkü çözüm sürecine uygun yöntemler geliştirmesine katkı sunuyordu. Öcalan'ı sürekli basın karşısında tutarak anlamsızlaştırırsınız, etkisizleştirirsiniz, itibarsızlaştırırsınız. Biz Öcalan'ın pozisyonunu korumaya çalışıyoruz, etkin pozisyonunu korumaya çalışıyoruz."

Evet Sayın Milletvekili, şehitlerin kemiklerinin sızlaması sizi rahatsız ediyor ise, arşivi biraz karıştırın partinizin yetkililerinin PKK ve FETÖ terör örgütlerini övücü onlarca açıklamalarını göreceksiniz.” 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00883
0.010192024-06-15 13:58:58