Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KASTAMONU'DA VALİLİK BARTIN'DA MÜDÜRLÜK

...

Okunma: 7151

02.10.2018 18:29

sağlık, sağlık raporu, sahte sağlık raporu, kastamonu, bartın, açıklama
Facebook'ta Paylaş

Aralarında Bartın’ın da yer aldığı Kastamonu merkezli 10 ilde sahte sağlık raporu düzenleyerek kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıkları gerekçesiyle operasyon düzenlenmiş ve 100 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılırken 88 kişinin gözaltına alındığı öğrenilmişti.

 

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında doktor ve diğer sağlık çalışanı bulunmadığı bildirildi.

 

Kastamonu Valiliğince yapılan açıklamada, “01.10.2018 tarihinde KASTAMONU merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, sahte sağlık raporu düzenleyerek kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıkları gerekçesiyle 100 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmış bunlardan 88 kişi gözaltına alınmıştır. İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan bu operasyonla ilgili haberlerde gözaltına alınanlar arasında doktor, hemşire vb. sağlık çalışanlarının olduğu bilgisi yer almaktadır. Yürütülen bu soruşturma kapsamında gözaltına alınan veya hakkında soruşturma yürütülen doktor ve diğer sağlık çalışanı bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine duyurulur.”denildi.

 

Bartın İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada da Bartın Devlet Hastanesinde görevli 4 sağlık çalışanının gözaltına alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

 

Açıklamada, “Ulusal basında “Kastamonu Merkezli 10 İlde Sağlık Raporu Operasyonu: 100 Gözaltı” konulu çıkan haberlerin ilimize yansıması sırasında Bartın Devlet Hastanesinden 4 Sağlık çalışanının gözaltına alındığına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bartın sağlık teşkilatında görev yapan tüm çalışanlarımız görevinin başındadır. Bartın halkına sunulan sağlık hizmetini sürdürmek ve kalitesini artırmak amacıyla gayret ve azimle çalışmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

 

Öte yandan Kastamonu merkezli 10 ilde gerçekleşen sahte sağlık raporu operasyonu akıllara 10 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan'ın açıklamalarını getirdi.

 

Kurulan açıklamasında yüksek paralar karşılığında engelli olmayanlara engelli raporları temin edildiğini duyduklarını  belirterek, “Son dönemlerde çoğu yerde sağlık kurulu raporları üzerinde oyunlar oynandığını, kimilerinin yüksek paralar karşılığında engelli olmayanlara raporlar temin edildiğini ve bu yolla emekli bile olanların bulunduğunu duydukça en çok bizler kahroluyoruz. Bu fırsatçılar yüzünden mağdur olan yine biz engelliler oluyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Etiketler: sağlık, sağlık raporu, sahte sağlık raporu, kastamonu, bartın, açıklama
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12833
0.128792020-05-28 16:57:41