Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KBRN VE CRUSH SENARYOLARI UYGULANDI

...

Okunma: 1852

10.04.2018 18:05

umke, bartın, kamp, bartın umke, gönüllü, umke gönüllü, bartın umke gönüllüleri, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, KBRN, CRUSH,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) il kampı 40 UMKE gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşti.

 

Hatipler köyü- Büyükkızılkum köyünde gerçekleştirilen Bartın Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) il kampına Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Babayiğit, Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr.Atacan Yaylı ve 40 UMKE gönüllüsü katıldı.

 

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Babayiğit, zorlu hava şartlarında gerçekleştirilen eğitim ve tatbikatın çok faydalı olduğunu, özellikle UMKE’ye gönül verenlerin zor şartlarda görev yapabilme yeteneklerinin geliştirilmesi yönünden fayda sağlandığını söyledi.

 

Dr. Babayiğit amaçlarının insan hayatı kurtarmak olduğundan sağlık çalışanlarının afet veya olağan dışı durumlara karşı kendilerini hazır hissettiklerini , bu tür eğitim ve tatbikatların belli periyotlarla devam edeceğini belirterek tüm emeği geçenler ile katılımcılara teşekkür etti.

 

İl Sağlık Müdürlüğünce kampa ilişkin bilgilerin verildiği açıklamada ise, “Olağan durumların dışında müdahale gerektiren, doğal, teknolojik ve insan kaynaklı olarak ortaya çıkan, toplumsal ve çevresel zararlara yol açan ya da açması muhtemel olan doğal ve teknolojik olaylar, salgın hastalık durumları ile kitlesel kazalarda ve kurtarma faaliyetlerinde donanımlı, hızlı, etkin ve doğru medikal müdahale çok büyük önem arz etmektedir.  Üç gün süreyle kamp yeri belirleme ve çadır kurma, ekip ve kamp alanı güvenliği sağlama, doğada barınma ve hayatta kalma, gece intikali, triaj, ilimiz Hatipler mevkiinde gerçekleşti. Olay yeri yönetimi, stres altında çalışma, hastalara yaklaşım, temel ve ileri yaşam desteği, hasta taşıma teknikleri ve tahliye, trafik kazası - KBRN ve CRUSH senaryoları ile uygulamalı eğitimler Büyükkızılkum köyünde yapıldı. Ekip ruhu ve eş zamanlı çalışma pratiği kazanımı amacıyla Oryantiring düzenlenmiştir.” denildi.

 

Etiketler: umke, bartın, kamp, bartın umke, gönüllü, umke gönüllü, bartın umke gönüllüleri, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri, KBRN, CRUSH,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04564
0.045952020-01-24 08:04:17