Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KİM GİDER TOKİ KÖPRÜSÜNE..?

Okunma: 2635

11.04.2018 21:03

Facebook'ta Paylaş

Mesafeyi kısaltsın diye bekleniyordu ama...

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın halkının büyük beklentisi haline gelen ve şehir içi ulaşımı rahatlatacak ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacak olan TOKİ köprüsünün yapım ihalesinin 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

Ancak köprünün Gölbucağı mevki yerine oto sanayi sitesine planlanması tartışmaları da beraberinde getirdi.

 

Orduyeri ve Yalı bölgesi başta olmak üzere şehrin trafiğini rahatlatacağı düşüncesiyle yıllardır Bartın halkının büyük bir umutla beklediği TOKİ Köprüsünün oto sanayi sitesinden yapılacağı da resmen açıklanmış oldu.

 

 

TOKİ Köprüsü için gölbucağı mevkii yerine sanayi sitesinin tercih edilmesi şaşkınlık yarattı.

 

Vatandaşların Orduyeri Köprüsüne göre mesafeyi kısaltmayacak aksine mesafe uzatacak bir TOKİ Köprüsünü tercih edip etmeyecekleri merak konusu.

 

Ayrıca Orduyeri trafiğine takılmak istemeyen vatandaşlar hem daha uzun bir mesafe yol alacaklar hem de sanayi trafiğine takılmak zorunda kalacaklar.

 

Öte yandan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç TOKİ köprüsü yapım ihalesinin DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce 15 Mayıs 2018 tarihinde Kastamonu’da gerçekleştirileceğini belirterek, ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından yapımına başlanacağını, gerekli ödeneklerin ayrıldığını söyledi.

 

Bartın Irmağı üzerinde Sanayi sitesi ile Dallıca köyü arasına inşa edilecek olan TOKİ Köprüsünün altından tekne geçişlerine uygun bir şekilde inşa edileceğini belirten Milletvekili Tunç, Bartın şehir merkezi ile TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi, Orduyeri Mahallesi, Dallıca köyü ve civar köylere ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir  projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

 

Tunç, Dallıca köyünde inşa edilecek olan TOKİ emekli konutlarının da ulaşım sorununun kalmayacağını belirtti.

 

Milletvekili Tunç, 2011 yılında Bartın İl Özel İdaresine aktarılan 2,5 milyon lira ödeneğin de, Sanayi Sitesinin altına inşa edilecek olan TOKİ köprüsünün Dallıca köyü ve TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi için yapılacak olan TOKİ-2 köprüsü ve bağlantı yolu için harcanacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Sengül karagöz

12.04.2018

Topluca köyüde magdur bi duyarlilik gösterin sayin bakanim ulasim sandalla baska ulasim yok köye bir dolmus gelmez bir bakkallari bile yok hasta yasli cocuk tek ulasimlari sandal bir üst gecis istekleri

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.13576
0.136182020-05-31 19:43:30