Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KIRMIZI CADDE SİL BAŞTAN...

Hükümet Caddesi'nde çalışmalar başladı...

Okunma: 8569

19.04.2017 17:47

bartın hükümet caddesi, bartın kırmızı cadde,
Facebook'ta Paylaş

 

Şehir merkezinde yer alan Hükümet Caddesi’nde doğalgaz çalışmaları başladı.

 

Doğalgaz çalışmaları için belediye ekipleri tarafından caddedeki kırmızı taşlar söküldü. Halk arasında kırmızı cadde olarakta bilinen Hükümet Caddesi’nde doğalgaz çalışmalarıyla birlikte elektrik, telefon hatları gibi alt yapı çalışmaları da gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların ardından cadde Bartın Belediyesi tarafından yeni yüzüyle Bartın halkının kullanımına sunulacak.

 

Hükümet Caddesi’ndeki doğalgaz çalışmaları yılsonuna kadar tamamlanacak. Bu çalışmaların yanı sıra caddede Kent Müzesi’nin de bitmesiyle üst yapı düzenlemeleri gerçekleştirilecek. Müze önüne Bartın’ın kültürel özelliklerini temsil eden unutulmaya yüz tutmuş ağda satıcılarını hatırlatacak ağdacı heykeli, simit satıcısı heykeli ve bakırcı-demirci heykeli konulacak.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili olarak  “Hükümet Caddesi’nde geçtiğimiz aylarda başlattığımız kent tarihi müzesi yapım çalışması ve restorasyon çalışmasına, doğalgaz hattı, alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarını da ekledik. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek kısa zamanda yenileme çalışmasını tamamlayacaklar. Görevli personelimize işlerinde kolaylık diliyorum.” Dedi.

 

Etiketler: bartın hükümet caddesi, bartın kırmızı cadde,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.33145
1.331972020-05-31 13:38:28