Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KIRMIZI DÜDÜK UYGULAMASI BAŞLADI!

...

Okunma: 2984

17.08.2018 19:28

kırmızı düdük, bartın, bartın valisi nusret dirim, il emniyet müdürü ogün vural, bartın trafik, bartın emniyet, kırmızı düdük kampanyası, kırmızı düdük uygulaması, kırmızı, düdük, polis, çocuk, uyarı, emniyet, trafik, aba medya
Facebook'ta Paylaş

“Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası kapsamında on binlerce çocuk bu bayram fahri trafik müfettişliği görevi yapacak. Çocuklar seyahatleri esnasında araç kullanan ebeveynlerini emniyet kemeri takmaları, hız ve hatalı sollama yapmamaları, araç kullanırken cep telefonu ile görüşmemeleri gibi konularda kırmızı düdükleri ile uyaracak.

 

İçişleri Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası Bartın’da İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uygulanmaya başlandı. Çocukların trafikte araç kullanan ebeveynlerin kural hatası yapmalarını önlemek ve trafik kurallarına uyumlarını sağlamak gibi amaçlar içeren “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyasına Bartın Valisi Nusret Dirim’de destek verdi.

 

Kampanya programı dahilinde ilk olarak Bartın Şehirler Arası Otobüs Terminalinde çocuklara kırmızı düdükler, tişört ve şapkalar dağıtıldı. Bartın Valisi Nusret Dirim ve İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’ın da katıldığı programda çocuklar kırmızı düdüklerini çalarak kampanyaya dikkat çektiler.

 

Vali Dirim kampanya kapsamında yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın bu bayramda Türkiye Genelinde başlattığı çok önemli bir kampanyayı bizde Bartın’da çeşitli programlarla tanıtıyoruz. Emniyet ekiplerimiz çocuklarımıza trafik kurallarını eğitim olarak verdi. Çocuklarımız seyahat esnasında kural hatası yapan büyüklerini, anne, baba, ağabey ve ablalarını kırmızı düdükleriyle uyaracaklar. Bu yıl görevlendirilen çok sayıda emniyet teşkilatı mensubumuz var. Emniyet teşkilatımızın yanında çocuklarımızın da emniyet hizmetleri açısından faydalı olacağını düşünerek aktif ediyoruz. Çocuklarımızın Fahri Trafik Müfettişliği görevini başarıyla yürüteceklerini düşünüyor ve büyüklerin duyarlılığını artırmaya önemli bir katkı sunacaklarını umuyoruz. Bu kampanyayı Bartın’da başlattık ve kampanya kapsamında hedeflenen farkındalığın toplumun tüm kesimlerine ulaşmasını temenni ediyoruz. Bu konuda basın mensuplarımızdan da bu kampanyaya destek olmalarını ve bu kampanyayı toplumun tüm kesimlerine aktarmanızı istirham ediyoruz.” dedi.

 

Yine kampanya kapsamında Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminaline afişler asılırken sürücülerin trafikte dikkat etmesi gereken bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıldı. Bartın-Amasra karayolu üzerinde İl Emniyet Müdürlüğü denetim noktasında da çocuklarla bir araya gelen Vali Dirim ve Emniyet Müdürü Vural burada çocuklarla sohbette bulunup kampanya hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

 

Vali Dirim’in hangi durumlarda çocukların kırmızı düdüğe başvuracaklarını sorması üzerine çocukların verdikleri yanıtlar tam not aldı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da kampanyaya ilişkin seyahat esnasında çektiği bir video ile çocuklara seslendi. Bakan Soylu kampanyaya ilişkin bilgiler verdiği videoda, “Bu bayramda herkes sevdiklerine sağ salim kavuşsun diye bayram süresince 140 bin 481 trafik polisi görevlendirdik. Bu bayramda trafik polisleri kadar güvendiğimiz başka arkadaşlarımız da var. Onlar çocuklarımız.” dedi.

 

Çocuklardan aile bireylerinin trafikte kurallara uyup uymadığını kontrol etmelerini isteyen Bakan Soylu, “Eğer emniyet kemeri takılmıyorsa, eğer hız yapılıyorsa, eğer araba sürerken sürücü cep telefonu ile konuşuyorsa, arabada sigara içiliyorsa bunların hepsinin uyarma görevini çocuklarımıza devrettik. Çocuklarımız kırmızı bir düdükle aslında sürücüyü, anne, baba, ağabey her birini uyaracaklar. Kırmızı düdük kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz. Çocuklar bu bayram hepiniz trafik polisisiniz. İyi bayramlar.” diye konuştu.

 

Etiketler: kırmızı düdük, bartın, bartın valisi nusret dirim, il emniyet müdürü ogün vural, bartın trafik, bartın emniyet, kırmızı düdük kampanyası, kırmızı düdük uygulaması, kırmızı, düdük, polis, çocuk, uyarı, emniyet, trafik, aba medya
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04066
0.040942020-05-25 08:08:30