Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KIŞ LASTİĞİ DEYİP GEÇMEYİN...

Petlas Bartın Yetkili Bayii Emirgür Oto-Lastik, kış lastiklerinde uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sunuyor...

Okunma: 349

04.11.2017 16:54

Facebook'ta Paylaş

Kış lastiği uygulaması her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık'ta başlıyor. Uygulama 1 Nisan tarihine kadar devam edecek. Kış lastiği zorunluluğu şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsıyor ancak kış şartlarında lastik kullanımı tüm araç sahipleri ve yolcular için hayati önem taşıyor.
 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2012'de yürürlüğe giren "Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik"e göre, 1 Aralık’tan itibaren kış şartlarına uygun olmayan, kar lastiği takılmamış araçların yola devam etmelerine izin verilmeyecek.
 

Kış lastiği yükümlülüğüne uymayan aracın işletenine 625 TL idari para cezası verilecek ve aracın lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine denetimle görevli olanlar tarafından izin verilecek.

 

Kış lastiklerindeki özel bileşim sertleşmeyi önlüyor
 

Kış lastiği kullanımının önemi konusunda açıklamalarda bulunan Petlas Batı Karadeniz Bölge Temsilcisi Serdar Çetinsoy, “1 Aralık’tan itibaren sadece ticari araçlarda değil tüm araçlarda, ıslak ve karlı zeminlerde çok daha iyi yol tutuş ve daha kısa fren mesafesi sunan kış lastiklerinin zaman kaybetmeden kullanılmaya başlanmasını öneriyoruz. Kış lastikleri kış koşullarında lastiğin sertleşmesini önleyen özel bir bileşime sahip. Kış lastikleri, yaz lastiklerine göre hem daha yumuşak bir hamura, hem de karlı ve buzlu yollarda tutunmayı artırıcı kılcal desenlere sahip. Bu nedenle güvenli yolculuk için havaların soğuduğu şu günlerde tüm sürücüler kış lastiklerini tercih etmeli” dedi.

 

Kış lastiği ve güvenli yolculuk


Hatalı lastik kullanımı ile kaza yapma riskinin 6 kat artış gösterdiğine de değinen Çetinsoy, “Kış lastiği kış koşullarında; sizin, sevdiklerinizin ve trafikteki tüm araçların güvenle işinize, evinize gitmenizi sağlar. Kış lastiğinin trafiğe çıkan tüm sürücüler tarafından yaygın kullanımı; kış aylarında tehlikeli ve çekilmeyecek hale gelen trafik çilesini de büyük ölçüde azaltacak ve trafiğin daha güvenli ve akıcı olmasına katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

 

Lastik, araçta bizi hayata bağlayan en önemli parça
 

Petlas Bartın Yetkili Bayii Emirgür Oto Lastik Şirket Sahibi Erkan Açmalı’da “Bilindiği üzere artık havalar soğumaya başladı, kış lastiği takma zorunluluğu ticari araçlar için geçerli ancak kış koşullarında akıcı ve güvenli bir trafik için zorunluluk kapsamında olmasalar da binek araçlar dahil bütün sürücüler bu uygulamaya hassasiyet göstermeli. Hiç unutulmamalı ki, lastik; bir araçta bizi hayata bağlayan en önemli parçalardan biridir. Doğru olmayan lastik seçimi ve kullanımı trafik kazalarına yol açabilir. Sizin ve sevdiklerinizin yaşamını tehlikeye atabilir. Doğru lastik araca ve mevsime uygun lastiktir. Doğru lastik güvenli sürüşün baş şartıdır. Kışın lastiği kış lastiğidir ve kış koşullarında hayat kurtarır” dedi.

 

Uygun fiyat koşulları sunuyoruz
 

Yılları aşmış iş tecrübesi ile uygun fiyat ve kaliteli hizmeti ilke edinmiş bir işletme olduklarının da altını Çizen Acmalı, Bartın halkı otomobil ve hafif ticari araç lastikleri, zirai grupları, iş makinası lastikleri, kamyon ve otobüs lastiklerini Sanayi Sitesindeki iş yerimizden temin edebilirler. Kış lastiği konusunda ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0532 286 43 74 nolu telefondan bize ulaşabilirler. Ayrıca www.emirgurotolastik.com internet adresimizi de ziyaret edebilirler. Bartın halkını lastik satışı ve değişiminin yanı sıra jant ve akü satışıyla da hizmet sunduğumuz Petlas Yetkili Bayii Emirgür Oto Lastiğe bekliyoruz.” diye konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

7.20216
7.202582020-05-25 04:03:24