Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KONTROLLER X-RAY CİHAZI İLE YAPILIYOR...

...

Okunma: 5417

27.01.2017 17:06

valilik, x-ray,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Valilik binası girişlerinde kontrol ve denetim sıkılaştırılırken x-ray cihazı da kullanıma alındı.

 

Bartın Valiliği bina girişinde daha önce sadece kapı tipi dedektör kullanılırken güvenlik tedbirlerine ek olarak x ray cihazı da kullanıma alındı.

 

Binaya giriş yapan ziyaretçiler ve personelin güvenliğinin arttırılması, etkin bir denetim hizmetinin sağlanabilmesi amacıyla, çanta, paket, koli, bagaj ve kargoları kontrol etmek ve bunların içindeki eşyaları görüntülemek suretiyle sakıncalı eşyaların içeriye girmesine engel olmak için Valilik Binası girişinde kullanılmaya başlanan x ray cihazı önleyici güvenlik tedbirleri açısından önemli yer tutuyor.

 

Valilik binasına giriş yapacak ziyaretçilerin varsa çanta ve benzeri eşyalarını x-ray cihazından geçirmek zorunda. Valilik binasında Polis memurlarının gözetiminde kullanılan x-ray cihazı elektrikten aldığı güç ile x-ışını üreten bir x-ray jeneratörüne sahip. Çanta, paket, koli gibi eşyalar x-ray cihazının tünel olarak tabir edilen kısmına girdiğinde cihaz x-ışını üretirken çantayı delip geçen ışınlar tünelin etrafında bulunan Diod dedektörlerinden yansıması sonucu veriler oluşturuyor. Oluşan veriler x-ray görüntü işleme yazılımı sayesinde işleniyor ve monitörde cihaz içinden geçen çanta, paket ve koli gibi eşyaların içerisinde yer alan malzemelerin görüntüsü oluşuyor.

 

Havaalanlarının yanı sıra İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerde resmi kurumlar, özel şirketler ve alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılan sistem Bartın’da ise ilkler arasında. X-ray cihazının kullanıma alınmasının yanı sıra kapı dedektöründen geçişlerde eskiye göre daha sıkı kontrol altında gerçekleşiyor. Kapı dedektöründen geçen ziyaretçilerin üzerlerinde ki metal cihazları çıkarması gerekiyor.

Etiketler: valilik, x-ray,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07085
0.071192020-01-19 10:21:14