Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KONU: BARTIN LİMANI...

Bartın Limanı’nın genişletilmesi, kapasitesinin arttırılması ile sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı Vali Sinan GÜNER başkanlığında yapıldı.

Okunma: 426

13.02.2019 10:37

Facebook'ta Paylaş

Bartın Limanı’nın genişletilmesi, kapasitesinin arttırılması ile sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı Vali Sinan GÜNER başkanlığında  yapıldı.
 
Bartın Liman İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Bartın DSİ 233 Şube Müdürü Sançar Biçer, Gümrük Müdürü Burhan Ayanoğlu, Liman Başkanı Haydar Gökçe, Bartın Belediyesi Liman İşletme Müdürü Birol Demirkoparanoğlu,  Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Özkan ve ilgili birim amirleri katıldı.
 
Bartın Limanı'nın genel durumu, kapasitesi ve eklenebilecek yenilikler üzerine görüşmelerin yapıldığı toplatıda Vali Güner; Limanın Bartın İli için önemine değinerek, ulusal ve uluslararası ticarette deniz taşımacılığının önemli olduğunu,  ilimizin sahip olduğu bu değeri korumak, geliştirmek ve taşıma kapasitesini arttırmak adına çalışmalarımızı bu yönde hızlandırmalıyız” dedi.

Toplantıda Liman içerisinde ve gümrük sahasında bulunan idari binanın uygun bir alana yeniden inşa edilmesi, limandan yükleme-boşaltma potansiyel firma portföyünün arttırılması yönünde çalışmaların yürütülmesi ve liman geri sahasına antrepolar ve soğuk hava deposu tesisleri yapılması konuları görüşüldü.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.28027
3.281262020-05-28 14:17:57