Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KÖYLERDE ÇÖP KRİZİ!

...

Okunma: 4699

07.08.2018 14:27

çöp, özel idare, bartın, bartın haber, bartın tv, konteynır, çöp konteynırı, bartın haber, bartın haberleri, bartın köyleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdare sorumluluğunda bulunan köylerde çöp krizi yaşanıyor. Konteynırların dolup taşmasına karşın zamanında toplanmayan çöpler görüntü kirliliği oluşturmakla kalmayıp pis kokulara ve sinek oluşumlarının çoğalmasına neden oluyor.

 

Bartın’da birçok köyde zamanında toplanmayan çöp konteynırları nedeniyle köylerde yaşayan vatandaşlar şikayetçi. İl Özel İdare sorumluluğundaki köylerde bazı çöp konteynırları yetersiz kalırken çok sayıda çöp konteynırı olan köylerde ise zamanında alınmayan çöpler görüntü kirliliğine yol açıyor. Vatandaşlar çöplerin pis koku ve sinek oluşumunu da hızlandırdığını ifade ederek çöplerin haftada 1 kez değil daha sık alınmasını istiyorlar.

 

Konteynır koymakla iş bitmiyor!

 

Merkez ilçeye bağlı Çamaltı Köyünde yaşayan vatandaşlar İl Özel İdare’ye defalarca kez bilgi vermelerine karşın çöp sorunu yaşamaya devam ettiklerini belirterek, “Biz köyümüzdeki çöp konteynırının daha sık boşaltılmasını istiyoruz.  Devletimizin bu kadar imkanı vardır diye düşünüyoruz. Daha önce çeşitli yollarla İl Özel İdareye yaşadığımız çöp sorununu ve talebimizi ilettik. Bu bölgede tek bir çöp konteynırı var. Yolun geçtiği Akpınar, Kirlik, Yeşilkaya, Saraydüzü, Horoz Köyü, Kanbur Köyü gibi köylerden de gelip buraya çöp atanlar oluyor. Haliyle boş olan çöp konteynırı iki güne kalmadan doluyor. Dolunca da çöplerini konteynırın dışına bırakan duyarsız vatandaşlar oluyor. Burada hemen her gün hem pis koku hem de çoğalan sineklerle mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Görüntü kirliliği de cabası oluyor. Yetkililerin konteynır koymakla işin bitmediğini bilmeleri gerekiyor. Merkezde çöp konteynırlarının düzenli boşaltılmasıyla beraber dezenfekte bile edildiğini görüyoruz ama bizim burada bırakın çöp konteynırını dezenfekte etmeyi çöpümüz bile boşaltılmıyor. Eğer hizmet veremeyeceklerse bizi belediyeye bağlasınlar. Devletten gelen kişi başına yardım payını belediye alsın ve bizde belediyeden hizmet alalım.” şeklinde serzenişte bulundular.

 

Etiketler: çöp, özel idare, bartın, bartın haber, bartın tv, konteynır, çöp konteynırı, bartın haber, bartın haberleri, bartın köyleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.58149
0.582022020-05-26 04:23:15