Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOZCAĞIZ'A DOĞALGAZ GELİYOR...

KOZCAĞIZ'A DOĞALGAZ GELİYOR...

Okunma: 907

06.03.2019 11:59

Facebook'ta Paylaş

20 milyon TL’lik yatırımla Kozcağız’da gerçekleştirilecek doğalgaz yatırımının ardından beldede 7 bin potansiyel ev ve iş yeri doğalgaza kavuşacak.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Akmercan Enerji Grubu Genel Müdürü Yunus Kesgin ve Bölge Müdürü Bekir Selçuk’un da yer aldığı toplantıda Kozcağız’a yapılacak doğalgaz yatırımı ele alındı.

 

Toplam 7 bin abone potansiyeli var

 

Kozcağız Belediye binasında  gerçekleştirilen doğalgaz proje toplantısında konuşan Akmercan Genel Müdürü Yunus Kesgin, “Kozcağız’ın bir doğalgaz talebi oldu ve bununla ilgili bir çalışma yaptık. Kozcağız’da imarlı cadde ve sokakların uzunluğu 60 kilometre.  Bugünkü fiyatlarla 20 milyonluk bir yatırım gerektiriyor. İşyerleri ile birlikte toplam 7 bin abone potansiyeli var. Dolayısıyla 7 bin abone potansiyeline karşılık yapılacak yatırım EPDK tarafından ekonomik ve fiziksel şartlar doğrultusunda bir değerlendirmeye tabi tutulacak. Enerji Piyasasının değerlendirmesi sonrasında bu kararın akabinde 2019 yılında avam proje çalışmaları yapılacak ve İnşallah 2020 yılında bunların hepsi gerçekleştiğinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu aşamada Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’un de desteğini bekliyoruz” dedi.
 

Doğalgaz ile kozcağız daha yaşanabilir olacak
 

Kozcağız’ın hem Bartın’a hem de doğalgaz ana hattına çok yakın olduğunu belirten Milletvekili Tunç ise, “Abone sayısı itibari ile 7 bin önemli bir rakam ve arazi de düz bir arazi. Belediye Başkanımız Mustafa Karaman’da bu konuda çok istekli ve kazı izinleri noktasında bir sıkıntı olmaz. Kazıdan sonrasını süratle kapatabilecek bir gücümüz de var. Kozcağız belediyesi zayıf bir belediye değil güçlü bir belediye. Kozcağız halkını temiz bir yakıta bir an önce kavuşturmak istiyoruz. Çok güzel bir çalışma yapmışsınız. Maliyette ortaya çıkmış ve 20 milyon TL az bir rakam değil. Kozcağız’a gerçekten trilyonluk yatırımlar yaptık.  Barajlar, cadde düzenlemeleri, hastane, stadyum ve arıtma tesisi gibi. Kozcağız-Bartın arasını da duble yol yapacağız. İhalesi yapıldı, firmadan kaynaklanan sebeple başlayamadık ama en kısa zamanda başlayacağız. Doğalgaza da kavuşursak Kozcağız çok daha güzel ve yaşanabilir hale gelecek.” diye konuştu.

 

Gerçekleşeceği artık netlik kazanmış oldu


Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’da Kozcağız’a doğalgazın bir an önce gelmesi için ne gerekiyorsa yaptıklarını belirterek ziyaretlerinden dolayı Akmercan Genel Müdürü Sinan Kesgin ve Bölge Müdürü Bekir Selçuk’a teşekkür ederek, “Kozcağız halkı bize güvenmeye devam etsin. Biz Sn. Vekilimiz Yılmaz Tunç’la birlikte bu işi omuzlayacağız. Enerji Piyasasındaki tüm işleri halletmek için peşinde olacağız. Doğalgaz’ı Kozcağız’a getireceğiz ve inşallah mahçup olmayacağız. Ufukta bir şey görmeden zaten sözü ortaya çıkarmayız. Sn. Genel Müdürümüzle 6 ay önce bu konuyu istişare etmiştik. O görüşmeden sonra insanlarımızla bu konuyu paylaşmıştık. Bu işin gerçekleşeceği artık netlik kazanmış oldu. Kozcağız bu işten başarılı bir şekilde çıkacak. Emeklerinden dolayı Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ve firma yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04914
0.049442020-05-28 08:29:36