Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOZCAĞIZ CHANGE ORG'DA

İmza kampanyası başlatıldı...

Okunma: 2414

06.01.2018 15:47

kozcağız, ilçe, change, org, imza kampanyası, bartın, kozcağız ilçe
Facebook'ta Paylaş

Bartın Merkez İlçeye bağlı Kozcağız beldesinde gündemden düşmeyen İlçe olma konusu Change.Org’a taşındı.

 

Uzun yıllardır ilçe olma hayali ile çalmadık kapı bırakmayan Kozcağız için bu defa Change.Org üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

 

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman başta olmak üzere belde de ki tüm siyasilerin ve vatandaşların ilçe olma arzusu bu defa Change.Org’a taşındı. Geçtiğimiz aylarda Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Kozcağız beldesinin ilçe olması konusunda hazırladığı dosyayı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili Yılmaz Tunç’a sunmuş ve Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ile Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmuştu. Kozcağız’da gerçekleşen bir toplantıda ise vatandaşlarla birlikte ilçe olma konusunda atılacak adımlar görüşülmüştü.

 

Pankart krizi yaşandı

 

23 Aralık 2017 tarihinde Bartın Ömer Tepesi Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresinde,  “Sn. Başbakanım Hoşgeldiniz. AK Partimizin kalesi Bartın’ın ilçelerinden büyük beldesi Kozcağız ilçe olmak istiyor” yazılı pankart kongre öncesinde asılı olduğu yerden kaldırılması sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

 

Tunç ve Kalaycı açıklamalarda bulundular

 

Kozcağızlılar kongre salonundan pankartın kaldırılmasına sert tepkiler gösterirken AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’da sosyal medya üzerinden yaşanan olaya açıklık getirdiler.

 

Tunç: “İlgili mercilere her fırsatta ilettik”

 

Milletvekili Yılmaz Tunç sosyal medyada ki açıklamasında, “Değerli arkadaşlar; AK Parti olarak bugüne kadar halkımızı hiçbir zaman yanıltmadık yapamayacağımız işlerin sözünü vermedik, Kozcağız’ın ilçe olmasını ilçeyi hak ettiğini, yaptığımız büyük yatırımlarla çoğu ilçede hatta ilde olmayan hizmetlere kavuştuğunu hep söyledik. İlçe olması için “elimizden gelen gayreti gösteririz” dedik ve bugüne kadar da ilgili mercilere durumu her fırsatta ilettik. Bu konuda netleşmiş bir durum olmadığı İçin “söz veriyoruz” demek bizim tarzımız değil çünkü söz verdiğimiz zaman mutlaka o işin gerçekleşmesi gerekir. Gerçekleşmediğinde halkımızın güvenini yitiririz, ama gerçekleşmesi için de mücadelemizi sürdürürüz. Geçmişte nice sözler veripte sözlerini yerine getirmeyenleri milletimiz çoktan unuttu o nedenle Kozcağız’a unutulmaz eserlerle damgamızı vurduk. Hassasiyetinizi anlıyorum Kozcağız’ı seviyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kozcağız birilerini korkutuyor

 

Milletvekili Tunç bir başka sosyal medya paylaşımında ise, “İyi niyetleri ile yorum yapanları kastetmiyorum arada yorum yazan bir avuç azınlıktan bahsediyorum halkı onlar temsil etmiyor. Kozcağız halkıyla biz hep beraber olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Tabi siyaseten Kozcağız birilerini korkutuyor. Kozcağızlı vatandaşlarımız hep Türkiye’ye AK Parti’ye sahip çıktı. 2019 seçimlerinde yine sahip çıkacağından korkup endişe ettikleri için bu tür atraksiyonlarla Kozcağız Halkını etkileyebileceklerini zannediyorlar ama nafile. Kozcağız için eser üzerine eser koymaya devam edeceğiz inşallah” ifadelerinde bulundu.

 

Kalaycı: “İnşallah Kozcağız ilçesi yazdırırız”

 

İl Başkanı Kalaycı’da pankartı asmak için kongreden iki gün önce Bartın’a gelen koruma ekibinden izin alındığını ancak son gün Başbakanlıktan gelen yetkililerin pankartı kaldırttıklarını ifade ederek, “Sn. Başbakanımıza durumu birinci ağızdan anlattım ve “Çalışmasını yapalım ona göre karar verelim” dedi. Belediye Başkanımız Mustafa Beyde durumu biliyor. Kozcağız hizmetlerin en iyisini hak eden bir Beldemiz. İnşallah önümüzdeki süreçte Kozcağız ilçesi yazdırırız.” şeklinde ifadede bulundu.

 

30 yıllık fotoğraf

 

Öte yandan AK Partili Kozcağız Belediye Başkanı’nın kongre öncesinde sosyal medya hesabından paylaştığı 30 yıllık fotoğrafta büyük ilgi çekmişti. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, 1986 yılında rahmetli Turgut Özal’ın Bartın’ı ziyaret ettiği sırada “Sayın Başbakanamız, 60 bin nüfuslu Kozcağız ilçe olmak istiyor” yazılı pankartı tutarken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşmış ve paylaşımına “Bizim ilçe olma sevdamız 1986'da başladı.” notu düşmüştü.

 

Dijital imzalar atılacak

 

Tüm bu gelişmelerin ardından 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı olan Emin Özkan tarafından Change.Org’da Kozcağız’ın ilçe olması için imza kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında Kozcağız’ın ilçe olmasını destekleyen internet kullanıcıları www.change.org sitesine giriş yaparak dijital imza atabilecek.

 

Kampanya açıklaması

 

Kampanya  açıklamasında, “Kumluca-Hasankadı ile birlikte Kozcağız Bartın ilinin 5. ilçesi olsun. Bartın ilinin merkez ilçeden sonra en çok nufusa sahip ilçe olmayan beldesidir. Turkiye’de de ilçe olmayan nüfusu en çok olan ender beldelerden birisidir. Ayrıca coğrafik olarak Kumluca beldesi de Ulus'a yaklaşık 27 km iken Kozcağız’a 15 km dir. Ulaşımı oldukça kolaydır. Hasankadı zaten Kozcağız üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Tüm bu nedenlerle Kozcağız yerel yönetimler yasası çıkmadan ya da yasa çıkarken mutlaka ilçe olmalıdır. Bu sadece Kozcağız ve çevresini değil Bartın ilinin gelişimini de önemli ölçüde etkileyecektir.” ifadelerine yer verildi.

 

Change.Org nedir?

 

Change.Org 196 ülkede faaliyet gösteren ve toplamda 35 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal ağdır. İstediğiniz her konuda, dijital imza kampanyası oluşturmanıza olanak sağlayan hazır bir platformdur.  Change.org, 2012 başından itibaren İngilizce sitesiyle Türkiye’den de kullanılmaya başlandı. Eylül 2012’de site Türkçeleştirildi. Böylece Change.Org’un Türkiye ofisi de Eylül 2012’den itibaren aktif şekilde açılmış oldu. Change.Org’un Türkiye’de 400 binden fazla üyesi var ve bu sayı her geçen gün hızla artıyor.

Etiketler: kozcağız, ilçe, change, org, imza kampanyası, bartın, kozcağız ilçe
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07458
0.075042020-05-28 03:27:43