Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOZCAĞIZ’DA O KARARA VATANDAŞLAR TEPKİLİ

...

Okunma: 8506

21.12.2016 19:06

kozcağız, referandum, belediye, meclis kararı,
Facebook'ta Paylaş

 

Kozcağız Şarköyü Merkez ve Kocameşe Mahalesi’nin belediye sınırlarına dahil olması için yapılan referandumun ardından bazı cadde ve sokakların bağlı olduğu mahallelerin değiştirilmesi kararına vatandaşlar tepkili.

 

Kozcağız Şarköyü Merkez ve Kocameşe Mahalesi’nin belediye sınırlarına dahil olması için referandum yapılmış ve referandum sonucunda iki mahalle Kozcağız Belediyesi’ne dahil edilmişti.

 

Kozcağız Belediyesi referandumun ardından 10. 12. 2016 tarihinde düzenlenen Belediye Meclis Toplantısında Kozcağız Merkez Mahalleye bağlı olan Altınay Caddesi, Kumluca Caddesi ve Kıbrıs Küme Evleri Sokağını Yeni Şar Köyü Mahallesine bağlamak için karar aldı.

 

Bu karar 12.12.2016 tarihinde Bartın Valiliğine onay için gönderildi.

 

Bu gelişmelerin sonrasında Kozcağız Merkez Mahalle muhtarlığına bağlı olan Altınay Caddesi, Kumluca Caddesi ve Kıbrıs Küme Evleri sokakta ikamet eden vatandaşlar belediye meclisinin aldığı bu karara tepkililer.

 

Söz konusu caddeler ile sokaklarda yaşayan vatandaşlar karar alınmadan önce kendilerine danışılmadığını ifade ederlerken “Bu tür kararlar alınırken tıpkı merkez dışında kalan köylerin merkeze dahil edilmesinde nasıl referandum yapılıyorsa aynı şekilde referandum yapılması gerekiyordu.” Dediler.  

Etiketler: kozcağız, referandum, belediye, meclis kararı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09081
0.091322020-07-14 21:16:15