Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KULE EYLEMİNDE 7. GÜN

...

Okunma: 2298

23.10.2018 15:38

hema, denfa, madenci, eylem, kule, bartın, amasra, kule eylemi
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Amasra ilçesinde HEMA A.Ş.’nin taşeron firması DENFA’ya bağlı çalışan Vedat Suna ve Hüseyin Caner 7 gün önce şirkete ait vinç kulesine çıkarak eylem başlattılar. 105 günlük ücretlerini alamadıkları için eylem başlatan işçilerden Hüseyin Caner geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Vedat Suna ise 80 metrelik kulede eylemine devam ediyor.

 

80 metrelik vinç kulesinde tek başına eylemini 7 gündür sürdüren Vedat Suna yaptığı canlı yayınlarla alacaklarını almadan eylemini sonlandırmayacağını bildirirken şirket yetkililerinin sessizliği ise bozulmadı.

 

Alacağımı almadan inmeyeceğim

 

Suna yaptığı son canlı yayında, “1 nolu vinç kulesinde bugün 7’nci günüm. Yetkililerden hiçbir olumlu cevap yok. Burada insanın hiçbir değeri yok. Buradaki insan yağmurda mı kalmış, soğukta mı kalmış hiç önemi yok. Çünkü buradaki insan işçi. İşçi demek ırgat demek. Yani işçinin hiçbir değeri yok. Ben buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Ben buradan tüm haklarımı almadan inmeyeceğim. Ben hakkımı almadan, alın terimi almadan, çoluk çocuğumun rızkını almadan inmeyeceğim. Maaşımı hak ettim, alın terimi alabilmek için buraya çıktım. Ben çalışırken siz yine evlerinizde sıcak odalarınızda oturuyordunuz. Burada soğuktayım. Emeğimin karşılığını almak için burada soğukta mücadele ederken siz yine sıcak odalarınızdasınız. Ben sadece alacağımı istiyorum. Tekrar söylüyorum kimseden sadaka istemiyorum. Kimseden yardım beklemiyorum. Alın terim olan emeğimin karşılığını istiyorum. Vekillerim, Cumhurbaşkanım, ben çalıştım karşılığını alamadım. Benim sesimi duyan yok mu? Ben hakkımı istiyorum. Buradayım ve alacağımı almadan buradan inmeyeceğim.” dedi.

 

Etiketler: hema, denfa, madenci, eylem, kule, bartın, amasra, kule eylemi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08026
0.080682020-02-27 17:45:59