Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KULEDE EYLEM DEVAM EDİYOR

...

Okunma: 2860

09.10.2018 13:06

hema, hattat, işçi, bartın, amasra, eylem, kule, santral, termik santral, bartın haberleri, amasra haberleri, madenci haberleri, hema haberleri
Facebook'ta Paylaş

HEMA A.Ş.’de 51 günlük maaş alacakları, bayram ikramiyeleri ve tazminatları ödenmeden işten çıkarılan işçilerin eylemi devam ediyor.

 

Amasra’da faaliyetlerini büyük ölçüde durduran HEMA A.Ş. geçtiğimiz ay 209 işçinin işine son verdi.

 

İşten çıkarılan işçilerden Serdar Aslan ve Bülent Çevik, alacaklarını alamadıkları için şirkete ait 80 metre yüksekliğindeki asansör kulesine çıkarak kulenin 50 metre yüksekliğinde eylem başlattı.

 

Ulusal medyada da geniş yer bulan eylemle ilgili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Milletvekili Tunç bu görüşmenin ardından sosyal medyada yaptığı açıklamada, “HEMA A.Ş işçilerinin alacakları hususunda Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile yaptığım görüşme neticesinde, bankalarla kredi anlaşmalarını neticelendiremedikleri için işçilerin ücretlerini ödeyemediklerini ancak kendi imkanlarını zorlayarak işçilerimizin ödenmeyen 51 günlük maaşının üçte birini  (9 Ekim Salı) günü, geriye kalan bölümünü ise 25 gün sonra ödeyeceklerini tarafıma iletmişlerdir, işçilerimizin haklarının takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Bu açıklama eylemdeki işçileri mutlu etmeye yetmedi. Bölgede eylemlerine devam eden işçilerin maaş alacakları, bayram ikramiyeleri ve tazminatları ödenmeden eylemlerini sonlandırmayacakları bilgisi edinildi.

 

Etiketler: hema, hattat, işçi, bartın, amasra, eylem, kule, santral, termik santral, bartın haberleri, amasra haberleri, madenci haberleri, hema haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.26113
0.261632020-02-22 10:23:49