Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KUMLUCA’DA KAPALI PAZAR HİZMETE GİRDİ

...

Okunma: 2430

29.12.2017 19:28

kumluca, kapalı pazar, açılış, ismail can, cemal akın, çelikerler, ulus kumluca, bartın kumluca
Facebook'ta Paylaş

 

Kumluca Belediyesi tarafından projelendirilip Çelikerler Çelik Konstrüksiyon firması tarafından beldede inşası gerçekleştirilen Kapalı Pazaryeri dualar eşliğinde hizmete açıldı. Açılış törenini protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş takip etti.

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın seçim vaatleri arasında yer alan bir proje daha beldede hayata geçti. Kumluca Belediyesince projelendirilip Çelikerler Çelik Konstrüksiyon firması tarafından inşası yapılan Kapalı Pazaryeri törenle hizmete girdi.

 

Açılış törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Ulus Müftüsü Murat Okuyar, yüklenici firma sahibi Ramazan Çeliker, vatandaşlar ve pazarcı esnafı katıldı.

 

Başkan Can: “Toplam maliyeti 800 bin TL”

 

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can kapalı pazaryerinin toplam maliyetinin 800 bin TL olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “İnanmak başarmaktır diyerek 3 yıldır yaptığımız hizmetlerin 3. Projesi olan Kapalı Pazaryeri projesini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 yılı mayıs ayında yapımına başladığımız ve 7 ay gibi bir sürede tamamladığımız Kapalı Pazaryerinin zemin betonu 250 bin TL’ye, çatı inşaatı 480 bin TL’ye, aydınlatması 40 bin TL’ye mal oldu. 15-20 bin TL civarında bir kamera sistemi de kurulacak. Çevresindeki atık su gideriyle birlikte toplam maliyeti ise 800 bin TL. 250 bin TL’yi beton işi bittikten sonra ilgili firmaya Belediyemiz bütçesinden ödemesini gerçekleştirdik. 480 bin TL’lik çatı ihalesinin 260 bin TL’sini Ocak ayının ilk haftası yine Belediyemiz bütçesinden ödemesini gerçekleştirecek.” dedi.

 

“Milyonluk projelere getirdik”

 

Çatı inşaatı için İller Bankasından kredi taleplerinin olduğunu ancak henüz onay gelmediğini söyleyen Başkan Can, “Çatı inşaatı için 250 bin TL İller Bankasından kredi talebinde bulunmuştuk. Kredi talebimiz henüz onaylanmadı. Onaylanırsa İller Bankası kredisiyle onaylanmazsa belediyemiz bütçesinden ilgili firmaya ödemesini yapacağız. Bu şekilde 800 bin TL’nin tamamı Belediyemiz bütçesinden karşılanmış olacak. Kumluca Belediyesine geldiğimizde Belediyemizi maaş ödenemez durumundan milyonluk projelere imza atar duruma getirdik. Bunu her şeyden önce sizlerin desteğiyle bizlere duyduğu güvenle gerçekleştiriyoruz. Yine Bartın Belediye Başkanımız Cemal Akın, her zaman olduğu gibi buranın yapımında da bizlere destek oldu. Temelini attık. Temel inşaatını açmak için iş makinası kiralamış olsaydık bunun maliyeti bize en az 50 bin TL olacaktı.” dedi.

 

“Başkanımızın yine kapısını çalacağız”

 

 Kapalı pazaryerinin çevre düzenlemesinin de yapılacağını sözlerine ekleyen Başkan Can, “Buranın önceki halini biliyorsunuz. Yolunu yapıp çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Tonlarca asfalt altı malzeme döktük. Bunların maliyetini de hesaplarsak yaklaşık 100 bin TL Sayın Başkanımızın bizlere katkıları oldu. Şimdi önümüzdeki yıl çevre düzenlemesini yapacağız. Yatılı bölge okulunun olduğu kısmı kilitli parke taşı, buradaki geniş alanı da kilitli parke taşı veya asfalt olarak yapıp çevre düzenlemesini de gerçekleştirmek istiyoruz. Bunu tabi biz yaparsak kilitli parke taşı yapmak zorundayız. Maliyeti Belediyemizden çıkacak. Asfalt olursa Bartın Belediye Başkanımızın yine kapısını çalacağız. İşin doğrusu biz bunun asfalt olmasını istiyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın bize her zaman destek olduğu gibi bu konuda da bize destek olacaktır diye düşünüyoruz.” diye konuştu.

 

“Sözleri tek tek yerine getiriyoruz”

 

Göreve geldiği ilk senede ilk işlerinin Kumluca’nın asli sorunları arasında yer alan su problemini çözmek olduğunu da söyleyen Başkan Can, “İlk yıl geldiğimizde var olan içme suyu sorununu çözüme kavuşturduk. Daha sonra açık alan sosyal tesis ve düğün salonunu yaptık. Devam eden projelerimiz arasında da mesire alanı, köprü, kapalı mekan fitness spor salonu projemiz var ve en son olarak da şehitler meydanı projemiz var. İnşallah 2018 içerisinde bu projeleri de tamamlayıp toplu açılış töreniyle de sizlerin hizmetine sunmak istiyoruz. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece de bunu başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şunu bilmenizi istiyorum ki gece gündüz demeden gayretle sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışıyoruz. Tabi ki sizlerin sabrı ve güveni bizler için çok önemli. Her şeyi birden yapma imkanımız yok. Zamanla sizlere verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz.” dedi.

 

Başkan Akın: “Her şeyi yapmaya çalışıyoruz”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da Kumluca’da çok güzel hizmetlere imza atıldığını söylediği konuşmasında, “Seçimlerden önce burada Bartın’ın 18 mahallesi var, Kumluca bizim 19. mahallemiz olacak’ demiştim. Bu da Bartın’a her mahalleye yapılacak hizmetin aynısını projeler doğrultusunda destek vereceğiz demekti. Bunun için de kanun gereği Kumluca’nın kardeş belediye olması için hem Kumluca Belediyesi’nin hem de Bartın Belediyesi’nin Meclis kararı alması gerekiyordu. Kanunlar çerçevesinde Bartın Belediyesi, kardeş belediyesine yardım ediyor. Bartın Belediyesi ağabeylik görevini yapmaya çalışıyor.  Kanunlar çerçevesinde gücümüzün yettiği her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Birçok şeyi beraberce yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

 

“Çok güzel bir yer oldu”

 

Açılışı gerçekleşen kapalı pazaryerinin çok önemli bir hizmet olduğunun altını çizen Başkan Akın, “Burası çok güzel bir yer oldu. Ben de göreve ilk geldiğimde kapalı bir pazaryeri yapmıştım. Pazaryeri hem esnafımız hem de halkımız için çok önemli. Allah burayı hayırlı ve uğurlu eylesin, bundan sonra yeni hizmetler yapmayın da Belediye Başkanımız İsmail Can ve ekibine, bu hizmetleri yaparken de bize onlara yardım etmeyi nasip eylesin. Yapılan hizmetler kolaylıkla olan işler değil. Evinizden, aşınızdan, zamanınızdan ödün vermeniz lazım. Belediye Başkanlığı rica makamı değil icra makamıdır. İcra makamında bulunmak da kolay olmuyor. Zaman zaman tenkite de uğrarsınız ama bütün bunlara kulağınızı tıkayıp hizmete devam etmeniz gerekir. Biz de böyle yapmaya çalışıyoruz. Allah bizlere hep hizmet etmeyi nasip etsin.” şeklinde konuştu.

 

Hasar: “Ciddi bir yatırım olduğunu gördük”

 

Ulus Kaymakamı Recep Hasar da projenin hayata geçmesine emeği bulunanlara teşekkür ederek, “Kumluca Belediyesi’nce yapılan kapalı pazaryerinin çok derece maliyetli ciddi bir yatırım olduğunu gördük. Özellikle belde belediyelerimiz küçük bir bütçeyle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etme noktasından hareket ederek müreffeh bir seviyeye ulaşılması için yatırımlar yapılıyor. Bizim insanımız ne yazık ki dünden bugüne birçok konuda ihmal edildi, görmezden gelindi, hak ettiği değeri bulamadı. Ama artık vatandaşımız gerek merkezi yönetim tarafından gerek iktidarı, gerek muhalefeti tarafından hak ettiği değeri görmeye başladı. Vatandaşlarımızın yaşam standardının müreffeh seviyeye ulaşması için de tüm çaba ve gayretler gösterilmektedir. Bugün hizmete açılan kapalı pazaryerinde köylü teyzelerimiz yağmurdan, kardan korkmadan, ürünleri ıslanmadan satarak para kazanma ve ev ekonomilerine katkıda bulunma imkanını buldular. Buranın yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından edilen dualarla birlikte Kumluca Belediyesi Kapalı Pazaryeri hizmete açıldı. Açılışın sonrasında da Başkan Akın ve beraberindeki protokol üyeleri pazaryerini gezerek esnafa hayırlı işler diledi. 

Etiketler: kumluca, kapalı pazar, açılış, ismail can, cemal akın, çelikerler, ulus kumluca, bartın kumluca
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.31599
0.316522020-05-31 06:19:12