Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KURTARMA OPERASYONU BÖYLE GERÇEKLEŞTİ

Helikopterden çekilen görüntüler burada...

Okunma: 5913

21.11.2017 18:05

inkumu, gemi, kurtarma, kurtarma operasyonu, gemiciler kurtarıldı, helikopter görüntüleri, bartın haber, haber bartın
Facebook'ta Paylaş

Sabah saatlerinde fırtınanın etkisiyle Bartın Limanına yaklaşık 2 mil açıkta demirliyken sürüklenmeye başlayan Rus bayraklı " NEFTERUDOVOZ 29M" gemisinin personeli Sahil Güvenlik Ekiplerince helikopterle kurtarıldı.

 

Rus bandıralı 2 bin 600 grostonluk “NEFTERUDOVOZ 29M” adlı gemi, dün sabah saatlerinde Bartın Limanına yaklaşık 2 mil açıkta demirliyken, fırtına nedeniyle sürüklenmeye başladı. Sürüklenen gemiden S.O.S. sinyali verilmesi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince gemi mürettebatı ile iletişime geçildi. Gemiden gelen yardım çağrısı üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik Komutanlığına ait helikopterle gemi personeli kurtarıldı.

 

İnkumu açıklarındaki gemiden helikopterle alınan 6 personel Bartın Limanı’nda güvenli bölgeye indirildi. 

 

İşte o anlar

Sahil Güvenlikten açıklama

 

Kurtarma operasyonu ve geminin durumu hakkında Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan açıklamada, “21 Kasım 2017 tarihinde saat 07.02’de, Bartın Limanı 1 deniz mili batısında Rusya bayraklı NEFTERUDOVOZ 29M isimli ticari geminin demir taradığı için yardıma ihtiyacı olduğu Bartın Liman Başkanı tarafından bildirilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, bahse konu gemi ile saat 07.05’te telsiz irtibatı kurularak gemide bulunan 6 mürettebatının tahliye talebi teyit edilmiştir. Müteakiben görevlendirilen 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ile 1 Sahil Güvenlik Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi tarafından havadan ve karadan kurtarma faaliyetine başlanmıştır. Sahil Güvenlik Helikopteri arama kurtarma operatörü tarafından, kurtarma vinci marifetiyle bahse konu gemide bulunan 6 mürettebat emniyetli şekilde kurtarılmış ve Bartın Limanı’nda hazır bekleyen 112 Acil Sağlık Ambulansına sağ olarak teslim edilmiştir. Bahse konu gemi; - 07 Ekim 2017 tarihinde Rostov’dan kalkarak 10 Ekim 2017 tarihinde Bartın Limanı’na yanaşmış ve 3000 ton pik demir boşaltmıştır. - Yükünü boşaltmasına müteakip Bartın Liman Başkanlığı tarafından geminin belgelerinin süresinin dolması ve makine arızası nedeniyle seyrine izin verilmemiş ve 13 Ekim 2017 tarihi itibariyle Bartın Limanı’nda yer olmadığı için demir sahasına demirletilmiştir. - 07 Kasım 2017 tarihinde Rusya tarafından bayrak devleti olarak sörvey denetimine tabii tutulmuş ve 08 Aralık 2017 tarihine kadar römorkörler tarafından çekilmesi yönünde hakkında rapor düzenlenmiştir.” denildi.

Etiketler: inkumu, gemi, kurtarma, kurtarma operasyonu, gemiciler kurtarıldı, helikopter görüntüleri, bartın haber, haber bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11613
0.116532020-05-31 05:46:54