Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KUWAİT’TE BİR BARTINLI

Dünyaca ünlü restaurant zincirinde Türk rüzgarı estiriyor...

Okunma: 7695

20.12.2017 20:00

sercan günay, bartın, kuveyt, kuwait, sultanchef, sultanchef steakhouse, şef,
Facebook'ta Paylaş

 
 
Henüz 24 yaşında olmasına karşın kariyer basamaklarını hızla tırmanan Bartınlı Sercan Günay başarıları ile Kuwait de adından söz ettirmeye başladı.
 
 
Dünyada prestijli et restaurantlarından Sultanchef Steakhouse’de Mutfak Şefi ve Showmen olarak görev yapan Bartınlı Sercan Günay 1993 Bartın doğumlu.
 
 
Amasra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğrenimini tamamlayan Günay, 2008 yılında büyük bir otelin mutfağında soğukçu olarak işe başladı. Çalıştığı otelde birkaç ay içinde tüm dikkatleri üzerine çeken ve Sous Chefliğe yükselen Günay daha sonra kendisine gelen teklifleri değerlendirerek daha büyük otellerde Sous Cheflige devam etti.
 
 
Her geçen gün çalıştığı alanda ismini daha çok duyuran ve sektörün önde gelen firma ve otellerinin dikkatini çeken Günay, Kuwait de dünyanın en prestijli restaurantlarından biri olan Steakhouse da çalışma teklifi aldı.
 
 
Teklif üzerine Kuwaite giden ve burada Steakhouse da çalışmaya başlayan Günay, sosyete etçisi Nusret’in kardeşi Özgür Gökçe ile birlikte çalışma fırsatı buldu.
 
 
Kasap olarak çalıştığı Steakhouse da başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Günay son olarak şeflik görevine yükseldi.
 
2 senedir Sultanchef Steakhouse de mutfak şefi ve showmeni olarak görev yapan Günay, “Dünyanın seçkin restaurantları arasında yer alan Steakhouse da görev yapmaya devam ediyorum. Bir Bartınlı olarak ilimizi dünyaya tanıtmak anlamında da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kısa sürede başarılarla dolu bir kariyer sahibi olmak mutluluk verici. Bu sektörde çalışan genç arkadaşlarımın da kendilerini geliştirerek dünyaya açılmasını temenni ediyorum.” dedi.

Etiketler: sercan günay, bartın, kuveyt, kuwait, sultanchef, sultanchef steakhouse, şef,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.18333
0.183872020-05-25 20:10:34