Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MECLİS TOPLANTISI KARIŞTI

VİDEO HABER...

Okunma: 15653

04.01.2017 18:03

belediye meclis toplantısı, tartışma, beni tehdit ettiniz, mehmet sandıklı,
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Meclis Toplantısında Bartın Belediye Başkanı Vekili görevini de yürüren MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sandıklı ile AK Partili Belediye Meclis Üyeleri arasında “Beni tehdit ettiniz” tartışması yaşandı.

 

Bartın Belediyesi 2017 yılının İlk Meclis Toplantısını Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 18 madde görüşülürken toplantının ardından Belediye Meclis Üyelerinin toplu fotoğraf çekimine AK Partili ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri kıyafetleri uygun olmadığı gerekçesi ile katılmak istemedi.

 

Bu sırada MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sandıklı ile AK Partili Belediye Meclis Üyeleri arasında “Beni tehdit ettiniz” tartışması yaşandı.

 

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri tarafından tehdit edildiğini ifade eden MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sandıklı, “Beni tehdit ettiniz Cahit bey. Tehdit ettiniz beni. Nasıl oldu bakın, üçünüz oradaydınız. Cahit Bey ‘Keyfiniz yerinde değil mi?’ dedi. Soru bu. ‘Çok şükür’ dedim.  Yasemin hanım da dedi ki ‘Evet şükretmeniz lazım’ dedi. Daha sonra Cahit Bey dedi ki ‘bakın burada belediye meclis üyesi oldunuz, belediye başkan vekili oldunuz’. Bu konuşma neydi eğitim sistemini eleştirmem üzerine söylediniz.” İfadelerini kullandı.

 

Tehdit iddialarını kabul etmeyen AK Partili Belediye Meclis Üyelerinden Cahit Kemik’te Sandıklı’nın bu sözleri üzerine cevap olarak, “Bizim yerimize eleştiremezsiniz. Kendi grubunuzu eleştirebilirsiniz” dedi.

 

Elindeki tespihle konuşmasına devam eden Sandıklı, “Olay şu bakın, ileri demokraside konuşmayı engelliyorsunuz. Birileri bizde şehit olmak istiyoruz deyipte bedelli askerlik yaptığı dönemlerde veya çocuklarını bedelli askerlik yaptırıp çürük aldığı dönemlerde ben Güneydoğu’da gönüllü olarak terörle mücadele ediyordum. Ben Azrail’le dans etmeyi severim. Ben yemin ettim, and içtim namusum ve şerefim üzerine. Ben öyle yemin edipte yemin ettiğim metinden geriye dönmem.” Dedi.

 

Salonun dışında da devam eden tartışmalara AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sanem Taşdemir ile Yasemin Dora Kurtkaya’da dahil olurken bir başka AK Partili Belediye Meclis Üyesi olan İlker Camcı ise tüm olan bitenleri sessizce izledi.

 

Sandıklı salon dışında da devam eden tartışmalarda 2006 yılından beri FETÖ ile mücadele ettiğini ifade ederek, “Yılmaz Tunç’a sorun anlatsın” dedi.

 

Daha sonra tartışmaların odak ismi olan Sandıklı, Belediye Başkanı Cemal Akın ve diğer MHP’li meclis üyelerince uzaklaştırıldı.

 

Tartışmanın bir önceki meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyeleri ile MHP’li Meclis Üyesi Sandıklı arasında geçen diyaloglardan kaynaklandığı öne sürüldü.

İŞTE O ANLAR...

Etiketler: belediye meclis toplantısı, tartışma, beni tehdit ettiniz, mehmet sandıklı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

3.6143
3.61492020-07-06 14:53:49