Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

İstiklal Marşı’nın Şairi Mehmet Akif Ersoy vefatının 80’inci yılında Bartın Valiliği tarafından düzenlenen panelle anıldı.

Okunma: 3710

28.12.2016 18:16

Facebook'ta Paylaş

 

İstiklal Marşı’nın Şairi Mehmet Akif Ersoy vefatının 80’inci yılında Bartın Valiliği tarafından düzenlenen panelle anıldı. Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Delice paneldeki konuşmasında Mehmet Akif’in bedeninin öldüğünü ancak vatansever şairin kalplerde yaşadığını söyledi.

 

Bartın Kültür Merkezi büyük salonda gerçekleştirilen panele Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Fırın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Milli Şairin Hayatı Anlatıldı

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelde Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan belgesel film gösterildi. Bir öğrencide vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’a ait Bülbül isimli şiiri seslendirdi.

 

Panelde konuşan Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Delice Mehmet Akif Ersoy’un vatanın her tarafını karış karış gezen ve vatanın kurtarılması için çalışan bir şair olduğunu ifade ederek, “Mehmet Akif Ersoy’un bedeni ölmüş olabilir ama o vatansever ölümsüz bir şair olarak kalplerimizde yaşıyor. Vatan Şairi, vatanı karış karış gezip vatanın kurtarılması için çalışmış ama cenazesine vatanperver asımın neslinden birkaç kişi katılmıştır. Vatan Şairine asımın neslinden bir Fatiha talep ediyorum” dedi.

 

Panelde ‘Mehmet Akif Ersoy’un Kültür ve Medeniyet Anlayışını’ İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, ‘Asım ve Gençlik’ konusunu Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Delice ve ‘Mehmet Akif Ersoy’un  Eğitim Anlayışı ve Türk Gençliğine Tavsiyelerini’ de Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Macit Balık anlattı. 

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/i0A7JWMU7Vw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.33832
1.338742020-07-04 01:00:29