Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MERKEZ İLÇE O İSME EMANET...

...

Okunma: 3460

04.12.2017 17:20

saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın
Facebook'ta Paylaş

 

Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresinde mevcut merkez ilçe başkanı M. Emin Titiz güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı oldu.

 

 

Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresi hafta sonu Bartın Öğretmenevinde gerçekleşti. Kongreye Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Balta, İl Başkanı Ünal Yurtbay, Bartın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, il ve ilçe teşkilat başkanları ve üyeleri, delegeler ve davetliler katıldı.

 

Titiz: “Bu yüke omuz verdik”

 

Merkez İlçe Başkanı M. Emin Titiz çok büyük bir görevi ifa etmeye çalıştıklarını kaydederek, “6. genel kurulumuz hayırlara vesile olsun. Bundan 2 dönem önce 4. Kongremizde Merkez İlçe Başkanlığı görevine başladık ve inşallah bizim 3., Teşkilatımızın da 6. Olağan kongresini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu bizim için çok büyük bir şeref. Hareketimizin kurucusu Necmettin Erbakan Hocamız bu büyük şerefi şöyle ifade ediyordu “Bu dava o kadar şerefli ve yüce bir davadır ki bu davada şeref kazanmak öyle herkese nasip olmaz. Bu davanın itibar etmiş olduğu şeref bize aittir. Kimse varlığıyla bu davaya şeref katamaz.” Bizlerde bu şerefe nail olmuş insanlar olarak Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Ama aynı zamanda sorumluluğu da gerçekten çok büyük bir görevi ifa etmeye çalışıyoruz. Biz sıradan bir siyaset, sıradan bir çalışma yapmıyoruz. Biz aslında yaradılışımızın gayesi olarak bütün insanlığın saadeti için çalışmak suretiyle büyük bir sorumluluğu omuzlarımızda taşıyoruz. Bu da bizim için büyük bir yüktür. Bu yükü taşırken yönetim kurulumdaki çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadılar. Hep birlikte bu yüke omuz verdik.” dedi.

 

“Oy oranlarıyla bizi değerlendirmeyin”

Yeni Merkez İlçe Yönetiminin gençlerden oluştuğuna da değinen Titiz, “Bugün de özellikle yeni isimlerle daha güçlendirilmiş, daha gençleşmiş, daha diri bir kadroyla huzurlarınıza çıktık. 3. Dönemde de göreve devam etmemiz konusunda bizlere tekrar görev verildi. İnşallah 3. Dönemimizi tekrardan devam ettireceğiz. Yönetim kurulu üyelerimizin yaşları 20 ile 30 yaş arasında değişiyor. İnsan bu gençlerin burada ne işi olduğunu düşünmeden edemiyor. Önümüzdeki süreçte Allah’ın izniyle Türkiye’yi biz yöneteceğiz. Biz beyin kadrolarını bugün hazırlıyoruz. Biz çalışmalarımızı bu şuurla ve gayretle yapıyoruz. 47 yıldır bu ülkenin sigortası olmuş, 47 yıldır bu ülkenin teminatı olmuş bu dava olmasaydı biz ne yapardık? Bu davayı bugünlere kadar getirmiş olan başta Erbakan Hocamız olmak üzere bütün teşkilat üyelerimizden Allah razı olsun. Medyanın bizi saklama gayretine bakmayın. Oy oranlarıyla bizi değerlendirmeyin. Zor olan daha kıymetlidir. Biz Allah’ın izniyle kayaya yazı yazma gayretindeyiz. Biz yeni bir dünya için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

 

Yurtbay: “1996 yılında yaptık”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay da kongrede ki konuşmasında ülkenin ekonomik durumu hakkında asgari ücret üzerinden değerlendirmelerde bulunarak, “Öncelikle kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah’ın izniyle dünyaya nizamı getirip dünyanın müreffeh bir dünya olmasını sağlayacağız. Biz bunu yapmakla görevliyiz.  Ülkemizdeki mevcut asgari ücretle insanların yaşayamadığı açık. Çünkü devletin açıkladığı açlık sınırı 4 bin TL. Ama asgari ücret bin 404 TL. Bu rakamı halka verirsek denge bozulur diyorlar. Biz geçen seçimlerde asgari ücrete zam yapmanın en kolay yolunu açıkladık. Devlet olarak biz asgari ücretten iki kat vergi alıyoruz. Bu vergileri almazsak asgari ücret iki katına çıkar. Üretici kardeşlerimizden alınan KDV’yi de bir miktar azaltırsak biraz daha artar. At binenin kılıç kuşananındır. Bize nasıl yapacaksınız diyorlar. Biz bunu 1996 yılında yaptık. Bizim o dönem asgari ücrete yaptığımız zamla 42 tane büyük tüp alınıyordu. Biz emekliye verdik, çalışanlara verdik. İnşallah tekrar gelip tekrar bunu yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Merkez İlçe Yönetimi

 

Kongrede seçimlere tek liste ile girilirken mevcut başkan Emin Titiz güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı seçildi. Saadet Partisi Merkez ilçe yönetiminin Asil Üyeleri ise Enes Mekeç, Burhan Enes Gizli, Sedat Yolcu, Burhanettin Akyol, Harun Dönmez, Necati Sandıkçı, Musa Kalafat, Hüseyin Güney, Recep Özgün, Mahmut Deha Keleş, Emre Akça, Raşit Aydın, Onur Çoban ve Musa Titiz isimlerinden oluştu.

Etiketler: saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.39662
0.397012020-02-28 12:49:03