Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MESO’DAN İSTANBUL’A ÇİFTE FUAR ÇIKARMASI

Bartın Madeni Eşya Sanatkârlar Odası (MESO) tarafından organize edilen etkinlikle Bartın’dan CNR ve TÜYAP İstanbul Fuarlarına yoğun katılımlı gezi gerçekleştirdi.

Okunma: 2901

12.04.2017 13:23

meso, fuar, bartın madeni eşya ve sanatkarlar odası, istanbul, yılmaz akdeniz,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Madeni Eşya Sanatkârlar Odası (MESO) tarafından organize edilen etkinlikle Bartın’dan çok sayıda kişi İstanbul CNR EXPO ve TÜYAP’ta gerçekleşen iki ayrı fuara katılma imkanı buldu.

 

Bartın’dan İstanbul’a hareket eden yaklaşık 40 kişilik kafile ilk olarak İstanbul CNR EXPO’da gerçekleşen Uluslararası Fotoğraf, Dijital Görüntüleme, Baskı Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’na katılım sağladılar. Bartınlı çok sayıda esnaf ve vatandaş fuarda fotoğraf, dijital görüntüleme, baskı teknolojileri ve ekipmanlarına ilişkin teknolojik gelişmeler ve en son çıkan ürünleri yerinde görme imkanı buldu. Fotoğraf, dijital görüntüleme, baskı teknolojileri ve ekipmanları fuarında uluslar arası faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileriyle de temas kurma imkanı bulan Bartın kafilesi fuarda ki kampanya fırsatlarından da yararlandı. Fuara katılan Bartınlı gazetecilerde fotoğraf makinesi ve aparatları, video kamera ve aparatları gibi ürünlerle yazılım sistemlerini de incelediler.

 

Uluslararası Fotoğraf, Dijital Görüntüleme, Baskı Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nın ardından İstanbul’da bir gece konaklayan Bartın kafilesi bir sonraki gün TÜYAP Fuar Merkezindeki Automechanika 2017 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı’na katılım sağladılar. Bu fuarda da teknolojik gelişmeler ve yeni ürünleri inceleme imkanı bulan Bartın kafilesi ayrıca İstanbul’da tarihi mekanları gezme fırsatına da eriştiler.

 

Akdeniz: “En kapsamlı fotoğrafçılık fuarına katıldık”

 

Fuar ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan Bartın MESO Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârları Odası olarak oda üyelerimizle birlikte L.K Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenci ve öğretmenleri ve ayrıca basın mensuplarıyla 8 Nisan Cumartesi günü CNR EXPO’da düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı fotoğrafçılık fuarına katıldık. Fotoğraf, Dijital Görüntüleme, Baskı Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı sektörün tüm bileşenlerini ve uzmanlarını bir araya getiren önemli bir fuar. 2 yılda bir düzenlenen fuarda pazara yeni giren mağazalar, farklı satış kanalları ve yeni fotoğraf teknolojilerine dair gelişmeler ilk kez sergilendi. Fotoğraf profesyonelleri için en değerli platform olma özelliğini sürdüren bu fuarın bir sonraki gününde ise TÜYAP Fuar Merkezindeki Automechanika 2017 Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir fuarına katıldık.” Dedi.

 

“Teknolojik gelişmeleri yakından takip etme imkanı buluyorlar”

 

Başkan Akdeniz, üyelerin bu tür fuarlara büyük ilgi gösterdiklerini belirterek; “Üyelerimiz meslekleriyle ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip etme imkanı buluyor. Bu tanıtım günlerinde yeni teknolojileri de tanımış oluyor ve stantları gezerek firma yetkililerinden bilgi edinip ve tanıtım CD’si, broşürler ve katalogları alıyorlar. Birçok firma ve temsilcileriyle temas kurarak iletişimlerini güçlendiriyorlar.” Dedi.

 

Automechanika 2017 Fuarı

 

Automechanika 2017 fuarında sergilenen ürün gurupları hakkında da bilgiler veren Akdeniz, “Parça ve sistemler bölümünde; Güç aktarımı (motor, vites kutusu, egzos), Şasi grubu (dingiller, direksiyon, frenler, tekerlekler, damperler), Gövde Grubu (sac parçalar, monte parçalar, pencereler, tamponlar), Tavan sistemleri (katlanır tavan, açılır tavan, panoramik tavan), öç grup (kokpit, göstergeler, hava yastıkları, döşemeler, koltuklar, ısıtma, klima, elektrikle çalışan aksamlar), Bilgi ve Eğlence (radyolar, antenler, navigasyon sistemleri, kablosuz iletişim ekipmanları, mobil telefonlar), Elektrik / Elektronik / Sensor Sistemleri (Elektrik sistemleri, akü, farlar, kablolar, Kablo donanımları, kontrol modülleri, otobüs sistemleri, sürücü destek sistemleri, park / mesafe kontrol sistemleri), Standart Parçalar Grubu (kilitleme elemanları, vida ve güvenlik elemanları, izolasyon halkaları, silindir yataklar), Geri dönüştürülebilir parçalar (yenilenmiş ve tamir edilmiş parçalar) sergileniyor dedi.

 

Aksesuarlar ve tuning bölümünde ise motorlu taşıtlar için genel aksesuarlar ve özel donanım, tuning performans sistemleri (motor sporları), dizayn ince işleri, optik ayarlama, yolcu otomobil römorkları ve küçük kamyon römorkları; römorklar için parçalar, lastik ve tekerleklerin sergilendiğini kaydeden Akdeniz onarım ve bakım bölümünde de atölye donanımı ve aletleri, kaldırma tertibatı, test ve ölçüm, tekerlek servisi, gövde onarım, ekipman ve malzeme, boyama ve paslanmayı önleme sistemleri, kaplama ekipmanı, paslanmayı önleyiciler, çekme servisi, kaza asistans, mobil servis ekipman, malzeme ve tüketim maddeleri, atık yönetimi ve geri dönüşüm sistemleri, ekipman, servisler, çevre koruma danışmanlığı, atölye donanımı, eğitim, iş kıyafeti, teknik bakım ve sertifikasyon, bayi yönetimi, bayi ağı planlama ve kurma, iş organizasyonu, şirket danışmanlığı, IT, franchise kavramı, sertifikasyon, finans, sigorta, ticari literatür, formlar, satış ekipmanları, mağaza düzeni, mağaza sistemleri, ofis ve depo ekipmanı, bayi pazarlama yöntemleri, dış alan reklamları, reklam materyallerinin sergilendiğini söyledi.

 

Faaliyetlerimiz devam edecek

 

Ayrıca dolum istasyonu sistemleri, muhasebe sistemleri, güvenlik gözetim, konfor, iç içe dükkân sistemleri, yıkama ekipmanı, taşıt bakım donanımı, temizlik ürünleri, yağ ve akışkan maddeler, sistemler, donanımlar, yağlar ve tüketim maddelerinin de sergilendiğini ifade eden Akdeniz, “Üyelerimizin ve öğrencilerin mesleki gelişimini sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenen bu fuarların faydalı olacağına inandık. Üyelerimize yararlı olması noktasındaki çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz odamız bünyesinde gerçekleştirilmeye devam edecektir.” Dedi.

 

Etiketler: meso, fuar, bartın madeni eşya ve sanatkarlar odası, istanbul, yılmaz akdeniz,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05756
0.057852019-08-24 07:16:02