Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
METEOROLOJİDEN ÖNEMLİ UYARI

Yarına dikkat...

Okunma: 4873

05.05.2017 14:21

bartın hava durumu, bartın hava, bartın yağış uyarısı, bartın için uyarı, bartında kuvvetli sağanak yağış, bartında kuvvetli yağış
Facebook'ta Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuvvetli Yağış Uyarısı yaptı.

 

Aralarında Bartın’ın da yer aldığı çok sayıda il için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar ile lokal dolu yağışları beklendiği duyuruldu.

 

Bartın’da havanın Cumartesi günü kuvvetli sağanak yağış, Pazar ve Pazartesi günü sağanak yağış, Salı günü mevzi sağanak yağış, Çarşamba günü de sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar konusunda dikkatli ve tedbirli olunması istenildi.

 

Açıklamada, “Yarın (Cumartesi) yurdun batı ve iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu), Sakarya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Bursa'nın doğu ve Bilecik'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve lokal dolu yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” Denildi.

 

Ayrıca Karadeniz kıyıları için yapılan sis uyarısında, “Karadeniz'de bulunan ve kıyı kesimler boyunca uzanan mevcut sis örtüsünün, gece saatlerine kadar Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında zaman zaman yoğunluğunu artırarak etkili olması beklendiğinden başta ulaşımda aksamalar olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: bartın hava durumu, bartın hava, bartın yağış uyarısı, bartın için uyarı, bartında kuvvetli sağanak yağış, bartında kuvvetli yağış
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.75518
0.755662020-05-31 12:33:51