Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MHP'DE 2'NCİ ÖZÇELİK DÖNEMİ

...

Okunma: 3744

23.05.2017 16:20

mhp bartın, mhp bartın kongre, mhp ercüment özçelik, mhp bartın
Facebook'ta Paylaş

MHP Bartın İl Başkanlığı Olağan Kongresinde Mevcut Başkan Ercüment Özçelik Güven Tazeledi.

 

MHP Bartın İl Başkanlığı Olağan Kongresi hafta sonu Belediye Sosyal Tesislerinde geniş katılımla gerçekleşti. Kongrede seçime Ercümet Özçelik’in başkanlığında tek liste ile gidildi. Ercüment Özçelik güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçilirken,” Yeni dönemde yönetimde yer alan tüm arkadaşlarımızın ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerine şüphesiz inanıyorum” dedi.

 

Kongreye MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut, Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı, Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanı Bünyamin Özgüroğlu, MHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, MHP’Lİ Bartın Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Kongrede Divan Başkanlığına MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek seçildi. Divan Heyetinde ise MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Genel Meclis Üyeleri Savaş Buyurman ile Hasan Karakurt, MHP Ulus İlçe Başkanı Yasin Koçak ve MHP Kurucaşile İlçe Başkanı Necmettin Özel yer aldı.

 

Özçelik: “Herkes elinden geleni yapmıştır”

 

Kongrenin açılış konuşmasında kongrelerin bir dönemin bitişi ve yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, “Geçmiş dönemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onlara minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Partimizin varlığını temsil konusunda herkes elinden geleni yapmıştır. Yeni dönemde yönetimde olacak olan arkadaşlarımızın da ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerine şüphesiz inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş bizler ‘Önce devletim ve milletim, sonra partim ve ben diyen’ bir misyonu temsil ediyoruz.” Dedi.

 

“Dimdik ayakta olduğumuzu bilsinler”

 

 Özçelik konuşmasının devamında, “Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’dir Bugüne kadar hiç yalanları, yanlışları olmamış, bir yerde söylediğini her yerde söylemE cesaretini göstermiş, AKP’nin 15 yıllık hatalı siyasi yönetim anlayışını ve yanlışlarını hep ifade etmiş ama devletin ona ihtiyacı olduğunda da hep yanında olmuş bir liderdir. ‘15 Temmuz’da gerçekleştirilen kalkışmanın karşısındayız. Ancak devletimizin yanındayız.’ Diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun mimarı olmuştur. Bu yaşanılanlardan sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğrularıyla yönetilmeye başlandı. Devletimizin ordu, emniyet, istihbarat, tüm kamu kurum ve kurulmuşları Fethullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından kuşatılmış ve zayıflatılmıştır. Bu kadroları bunları yerleştirenler aldatılıp kandırılanlar aşikardır. Sınırlarımızdaki komşu devletlerdeki kaynayan cadı kazanı, topraklarımızda gözü olan Avrupalıların o karanlık bulutları üzerimize çökmüşken 15 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP’nin gafletini, 17-25 Aralık yolsuzluklarını, ayakkabı kutularını, aldatılmalarını, hainleri kadrolaştırıp güçlendirdiklerini tabi ki unutmayacağız. Ama bu vatana bizim ve başka gidecek yerimiz yok. Şehit kanları ile yoğrulmuş bizlere emanet olan bu vatana sahip çıkma zorunluluğumuz var. 15 Temmuz sonrası bir çıkmaza, açmaza düşen ülkemizin kurtuluşudur MHP. Daha iki gün önce 19 Mayıs’ı kutladık. Bu vatanın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını andık. Söz verdik. Bu ülke için yeminimiz var dedik. Bu vatanı karşılıksız sevdik. Bedel ödedik. Gerekirse yine öderiz. Birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin Milliyetçi Hareket Partisi’nin yok olmasını umut edenler, bekleyenler yılmadığımızı ve dimdik ayakta olduğumuzu bilsinler.” Dedi.

 

“Tarih yazan hizmet anlayışı”

 

41 ilde eş zamanlı İl Başkanlık seçimleri yapıldığının altını çizerek konuşmasını sürdüren Özçelik, “Partimiz tarih yazıyor. Bir kez daha güçlü varlığını ortaya koyuyor. Partimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye emanettir. Bu vatan da Milliyetçi Hareket Partisi’ne emanettir. Rabbim utandırmayacak inşallah. Umudumuz bir an önce güvenilir, huzurlu bir ülke haline gelmektir. Allah birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bartın’da da Milliyetçi Hareket Partisi olarak tarih yazıyoruz. 91’li yıllarda 176 oyla başlayan bu yolculukta bu sevda Bartın’da da 2009 yılında partimizin duayeni, hafızası, dava adamı Cemal Akın ile Belediye Başkanlığını kazandık. Kumluca beldesinde de Belediye Başkanlığını İsmail Can Başkanımızla aldık. Güzel hizmetler yapıyor. İnşallah 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de Cemal Akın’ın tarih yazan hizmet anlayışı ile tüm belde ve ilçe belediyelerine talibiz. Rabbim bizleri bir kez daha onurlandırarak ilçe ve beldelerimize hizmet etmeyi nasip eder inşallah.” Dedi.

 

Konuşmaların sonrasında tek liste ile gidilen seçim sonuçlarına göre Ercüment Özçelik yeniden MHP Bartın İl Başkanlığı görevine seçilerek güven tazelemiş oldu.

Etiketler: mhp bartın, mhp bartın kongre, mhp ercüment özçelik, mhp bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.2544
0.254982019-09-23 10:02:59