Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MHP KURUCAŞİLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SİNAN ÖZEKİ KONUŞTU...

MHP KURUCAŞİLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SİNAN ÖZEKİ KONUŞTU.

Okunma: 1281

28.11.2018 10:35

Facebook'ta Paylaş

MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin olarak açıklandı. Özekin adaylığının duyurulduğu toplantıda yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Daha önce AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve partisinden istifa ederek MHP’ye geçen Özekin, “Daha önceki seçimlerde hep bir seçmen psikolojimiz vardı. Hep birilerini destekledik, ‘Acaba bu dönem bir şeyler yaparlar mı?’ diye bekledik.  10 senedir iktidar partisindeyiz ama hala bekliyoruz. Allah’ın izni ile seçmen psikolojisinden çıktık ve bizlere de bu dönemde adaylık nasip oldu. Bizler, bizlere inanlar ve Kurucaşile halkı çok iyi biliyor ki doğup büyüdüğümüz ilçeyi kendimiz inşa etmek istiyoruz.” dedi.

 

Daha önce AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve partisinden istifa ederek MHP’ye geçen Sinan Özekin MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Oldu. Başkan adayı Özekin Bartın İl Başkanlığınca  düzenlenen aday tanıtım toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Aday tanıtım toplantısına MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı  Nuran Akmaz ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

 

Özçelik: “Kurucaşile’mize hayırlı uğurlu olsun”

 

Toplantıda ilk olarak açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, “Bugün burada Kurucaşile ilçemizin Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin kardeşimizi açıklıyoruz. Kurucaşile huzurlu, sakin kozmopolitik olmayan ama her geçen gün ekonomik ve sosyal yapısı küçülen, yaşama heyecanının yitirildiği bir şehir. Bir tatil şehri. Bu güzelliklerin farkını dışarıdaki herkes biliyor ama maalesef içeride yaşayanlar farkında değiller. Onun için bu kardeşimiz bu duygularla yola çıktı ve bir dönem önce mensubu olduğu siyasi iradeden istifa ederek MHP’ye üye oldu. Daha sonra ise Kurucaşile için aday olmak istediğini ifade etti. Bizde değerlendirmelerde bulunarak Genel Başkanımızdan aldığımız destek ve gayret sayesinde Sinan Özekin Kurucaşile Belediye Başkan Adayımızdır diyorum. Kurucaşile’mize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

 

Özekin: “Bunca sene ilçemize hizmet bekledik”

 

MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin ise konuşmasında Kurucaşile ilçesinin senelerdir yatırım almadığını ifade edip, “Biz Kurucaşile’de doğduk, büyüdük ve ilçemize hizmet etmek istiyoruz. Hayallerimiz var, ideallerimiz var. Bunun için çok mücadele ettik. Bunca sene ilçemize hizmet bekledik ama hizmete aç olarak bu günlere geldik. Daha önceki seçimlerde hep bir seçmen psikolojimiz vardı. Hep birilerini destekledik, ‘Acaba bu dönem bir şeyler yaparlar mı?’ diye bekledik.  10 senedir iktidar partisindeyiz ama hala bekliyoruz. Allah’ın izni ile seçmen psikolojisinden çıktık ve bizlere de bu dönemde adaylık nasip oldu. Bizler ve bizlere inanlar ve Kurucaşile halkı çok iyi biliyor ki doğup büyüdüğümüz ilçeyi kendimiz inşa etmek istiyoruz. Küçücük, avuç içi kadar ilçemizi bir türlü güzelleştiremiyoruz. Bakıyoruz 40 km mesafemizde Amasra, 30 km mesafemizde Cide var. Her iki ilçede 10 senede yüzde 100 değişime uğradı. Amasra turizmde patladı, Cide turizmde patladı ve her konuda gelişmeyi sağladı. Biz sadece onları izlemekle kaldık son süreçte. Biz akşam olduğunda bir güzellik görmek için, bir yatırım görmek için Cide’ye gidiyoruz. Biz Amasra’ya gitmek zorunda kalıyoruz bir şeyler görmek için ya da çocuklarımızı eğlendirebilmek için.” dedi.

 

“Gri parkeleri söküp kırmızı parkeleri örmüşüz”

 

Başkan Adayı Özekin konuşmasının devamında, “Kurucaşile ilçe, ilçe statüsünde bir yer ve artık yatırım alıp gelişmeli, umut edilen yere gelmeli. Kurucaşile’de hala daha gri parkeleri söküp kırmızı parkeleri örmüşüz. Bizim gençler olarak hayallerimiz var. Çoluk çocuğumuzun yaşayacağı bir Kurucaşile adına ideallerimiz var. Kurucaşile’nin hem ahşap tekne imalat konusunda hem de turizm konusunda en iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Türkiye çapında ve dünya çapında bir marka olmasını istiyoruz. Bunun içinde projelerimiz var. Kurucaşile bizim yaşadığımız ve yaşamak istediğimiz yer. Bir insanın yaşamak istediği ilçede güzellikler olmasını istemesi ve bunun için mücadele etmesini istemesi kadar doğal bir şey olamaz. Bizde şunu net bir şekilde söylüyorum; malımızla, canımızla Kurucaşile için bundan sonraki sürecimizi feda ediyoruz. Eğer Kurucaşile halkı bize teveccüh gösterirlerse biz 5 sene içinde yapacağımı projelerle, çalışmalarla ve diyaloglarla bu gün vereceğimiz sözlerin arkasında duracağımıza söz veriyoruz. Bu bizim için bir onur ve gurur meselesi. Askerden gelen her gencimiz gurbete çıkıyor. Bunun sebebi Kurucaşile’nin yatırım almamasıdır. Doğru yatırımlar yapılmamasıdır. Gelen yatırımlarında yanlış yönlendirilmesidir. Bir şekilde ilçemizi geliştirip umut edilen yere getirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.19035
0.191072020-05-25 14:54:35