Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Mika-Der Bartın Çocuk Evleri Sitesi Açılıyor...

Mika-Der Bartın Çocuk Evleri Sitesi için 7 Mayıs Salı günü açılış düzenlenecek.

Okunma: 679

08.05.2019 14:09

Facebook'ta Paylaş

Mika-Der Bartın Çocuk Evleri Sitesi için 7 Mayıs Salı günü açılış düzenlenecek.

 

Açılış töreni saat 13:00’da başlayacak.

 

Ağdacı Mahallesi Fakülte Caddesindeki Mika-Der Bartın Çocuk Evleri Sitesi 2018 yılında tamamlanmış ve hizmete hazır hale getirilmişti.

 

Çalışma Sosyal Hizmetler Aile İl Müdürlüğü bünyesinde 1 idari bina 4 yaşam biriminden oluşan, 13-18 yaş arası erkek çocuklara yönelik 40 kişi kapasiteli   Mika-Der Bartın Çocuk Evleri Sitesi açılış töreniyle birlikte resmi olarak hizmete girmiş olacak.

 

Mika-Der nedir?

 

Mika-Der, T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, Çocuk Evleri, Sevgi Evleri ve Rehabilitasyon (Çocuk Destek Merkezleri) açmak, bağlı bulunan Çocuk yuvası ve Yetiştirme yurtlarının, Çocuk ve Sevgi Evlerinin yaşam koşullarını iyileştirmek,  bu kurumlarda yaşayan çocuklarımızın eğitim, müzik, tiyatro, spor ve psikolojik desteklerle bugünlerine ve geleceklerine hazırlamak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.

 

T.C. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Mika-Der, Çocuk yuvası ve Yetiştirme yurtlarının yaşam koşullarını iyileştirmek, Çocuk, Sevgi Evleri ve Rehabilitasyon (Çocuk Destek Merkezleri) açmak, bu kurumlarda yaşayan çocuklarımızı; eğitim, spor, müzik, tiyatro ve psikolojik desteklerle onları yarınlarına daha iyi koşullarda hazırlamak. Hedefimiz, ülkemizdeki tüm şehirlere ulaşabilmeyi amaçlamaktadır.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.19127
0.191742020-05-31 20:04:47